ניסיתם לחדש דרכון ואין תורים? זה לא באג, זה פיצ'ר מכוון

ניסיתם לחדש דרכון ואין תורים? זה לא באג

עד שמרשם האוכלוסין ילמד לנהל מערכת תורים - קבלו טיפ סודי למציאת תור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאולוג, 6.2.22
צילום: שאולוג, 6.2.22

שמעו סיפור. החלטנו, המשפחה, שאנחנו רוצים לנסוע לארצות הברית במאי. בדקתי אם יש לי ויזה בדרכון וגיליתי שלא רק שאין לי - הדרכון שלי עומד לפוג באפריל. מה עושים? בואו נחדש דרכון.

נכנסתי לאינטרנט, ניסיתי לבדוק אם אני יכול לחדש אותו בדואר. לא. אני צריך להגיע פיזית למרשם האוכלוסין. למה? אין לי צל של מושג. שיהיה. אני נכנס למערכת זימון תורים של מרשם האוכלוסין. כמי שגר בירושלים, אני מחפש בסניף המרכזי. אין תורים. אמרתי לעצמי "אוקיי, זה מוזר, אבל יש עוד סניפים של מרשם האוכלוסין בירושלים, בואו ננסה אותם". אני עובר סניף-סניף, אין תורים. לא בהר חומה, לא במזרח העיר ולא בשום מקום. רק בסוף אפריל.

אוקיי, מה עושים? יש עוד ערים במדינת ישראל. מחפש בתל אביב - אין. כל אזור גוש דן: אין. שדרות, מבשרת, בית שמש - אין תורים בכלל. אז עשיתי את מה שאני תמיד עושה במקרים כאלה: נכנסתי לטוויטר והתחלתי לטנף על כולם. ואז כל מיני אנשים גילו לי סוד: שאם אני אקום בבוקר, ככה הם אמרו, אז יהיו מלא תורים. לא האמנתי.

קמתי בבוקר, הכנתי כוס תה, התיישבתי על המחשב - מלא תורים! כמו זבל! קחו איפה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים. לא הבנתי איך יכול להיות שזה מה שקורה. אז התקשרתי להנהלת מרשם האוכלוסין וזה מה שהסבירו לי: זה לא באג, זה פיצ'ר. זה אשכרה קורה ככה בכוונה.

למה? כי מסתבר שמרשם האוכלוסין לא מנהל את התורים שלו באיזו מערכת ניהול ארצית, אלא כל סניף מנהל את זה בנפרד. ואז יוצא שכל מנהל לשכת אוכלוסין יושב על כל התורים, יושב, יושב, חזק, חזק, מחזיק ולא משחרר, ורק בבוקר, לפני תחילת כל יום עבודה זורק עוד תורים למערכת. נשבע לכם, ככה זה עובד. סטארט-אפ ניישן עאלק.

חבר'ה, אפילו הדואר הצליחו להבין איך לנהל מערכת תורים. אם הדואר הצליחו, כולם יכולים. אבל עד שזה קורה, אם אתם צריכים תור למרשם האוכלוסין, לחידוש דרכון או מה שזה לא יהיה - ב-07:30 בבוקר יש מלא תורים.

הפופולריים