האם אנחנו בפתחו של גל טרור? | עוד יום

האם אנחנו בפתחו של גל טרור? | עוד יום
פיגוע ירי רצחני של איש הזרוע המדינית של חמאס וגילויי תמיכה בארגון בתוככי הבירה: בזמן שהוא שומר על חזית רגועה בעזה, חמאס פועל להבעיר את השטח ביו"ש ובירושלים. גילי כהן אירחה את גל ברגר וסולימן מסוודה כדי להבין האם אנחנו בדרך להסלמה ביטחונית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום, מחבל חמאס
צילום: עוד יום, מחבל חמאס

השבוע האחרון הדגיש שוב עד כמה המציאות הביטחונית כאן רגישה - ומתעתעת. פיגוע דקירה בירושלים ביום רביעי שעבר. ביום ראשון פיגוע קטלני בו איש חמאס פתח באש לעבר אזרחים בלב העיר העתיקה, ורצח את אליהו קיי, יום לאחר מכן הודיע השב"כ שעצר בשבועות האחרונים יותר מחמישים פעילי חמאס - כולל כלי נשק, אמצעי לחימה - ואפילו ציוד להכנת מטעני נפץ.

חמאס מתעורר | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום" 

הפעם ב"עוד יום", גילי כהן אירחה את ראש תחום פלסטינים בכאן חדשות גל ברגר וכתבנו בירושלים סולימאן מסוודה, בניסיון להבין: האם אנחנו ניצבים בתחילתו של גל טרור חדש - רק שהפעם, הוא מובל ישירות על ידי חמאס?

פיגוע הירי הקטלני ביום ראשון האחרון שגבה את חייו של אליהו קיי לא התבצע על ידי אדם אקראי, אלא על ידי איש חמאס, שמוגדר כמנהיג מקומי של הארגון במחנה הפליטים שועאפט במזרח ירושלים, איש הזרוע המדינית של חמאס.

הוא לא דמות מוכרת, אך הוא מושרש במערך הדעוה של ארגון הטרור, מערך ההטפה הדתית. חמאס ניצל את היותו של המפגע משויך לארגון, כדי לתת רוח גבית לאג'נדה הוא מנסה להוביל כבר חודשים - להבעיר את הגדה המערבית ומזרח העיר, ובמקביל להשאיר את החזית העזתית שקטה. 

מדובר בהרמת ראש די משמעותית של חמאס בתוך מזרח העיר, מעבר לפיגוע, לאט לאט היחסים בין חמאס לבין מזרח ירושלים יוצאים מהארון. זה מתחיל בקריאות בעד הארגון בהפגנות בשומר החומות בחודש מאי האחרון שאירעו בשכונות מזרח העיר ובשער שכם, וממשיך לתהלוכה בצהרי היום עם דגלי חמאס בתוך מחנה הפליטים שועאפט - דקות ספורות מפסגת זאב והגבעה הצרפתית. חמאס מנצל את העובדה שתושבי מזרח ירושלים חיים באקס טריטוריה, ללא חסות של הרשות הפלסטינית ורובם ללא אזרחות ישראלית ומנסה להראות להם שהוא כאן בשבילם, כשאף אחד אחר לא לוקח אחריות. 

 

הפופולריים