שקל שקל תרדוף: המדריך לחוסך המתחיל

שקל שקל תרדוף: המדריך לחוסך המתחיל
הגעתם למצב שאתם מסיימים את החודש בפלוס? קודם כל, כל הכבוד. עכשיו הגיע הזמן לדבר על חסכונות, כי אין שום סיבה שלא תקחו בעלות על הכסף שלכם ותתחילו להשקיע אותו. אם אתם צריכים אותו לטווח הארוך - תשקלו קופת גמל להשקעה. זה יותר פשוט ממה שזה נשמע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מונולוג שאול 18.11
צילום:

יום חמישי היום ואתם יודעים מה זה אומר: חמישי חיובי. הפעם סיפור עבור כל מי שמצטבר לו קצת כסף בחשבון בסוף החודש והוא לא יודע מה לעשות איתו. התקשרה אליי מישהי היא בתחילת שנות ה-30 לחייה. אם חד-הורית, עצמאית, עובדת קשה, החיים לא קלים אבל היא מצליחה כל חודש לגמור עם 500 שקלים בפלוס. היא שאלה אותי: "מה אפשר לעשות?", והתחלנו לדבר.

היא הבינה לבד שלשים את הכסף הזה בפיקדון בבנק, וואלה - לא ייתן לה הרבה כי הריביות היום באמת אפסיות והכסף פשוט לא יצמח. אז מה עושים? היא רוצה לחסוך ולהשקיע. בסוף השיחה היא החליטה שהיא הולכת על קופת גמל להשקעה. מה זה אומר? שהיא לוקחת את הכסף וסוגרת אותו בבורסה. לכמה זמן? להרבה זמן. זה בדיוק העניין, היא לא צריכה את הכסף למחר, אלא לעוד נגיד עשר שנים.

מה היא עשתה? היא הרימה טלפון לבית השקעות שנראה לה טוב, כזה שגם הפנסיה שלה שם והיא מסתדרת עם השירותים הדיגיטליים שלו. היא התמקחה על דמי הניהול וניסתה להוריד אותם כמה שיותר וגם בחרה את מסלול הסיכון, כלומר כמה מניות יהיו לה בתיק.

גם אתם יכולים לקחת בעלות על הכסף שלכם. אם אתם צריכים אותו לטווח הארוך, למשל, תשקלו לקחת סיכון ולהפקיד אותו בבורסה דרך קופת גמל להשקעה

היא החליטה ללכת על סיכון גבוה ולדעתי היא בחרה נכון. למה? משום שהיא צעירה ומשום שהיא החליטה שזו השקעה לטווח ארוך. ובהשקעה לטווח ארוך אפשר לקחת סיכון, כי גם אם הבורסה תקרוס מחר יש סיכוי שבטווח הארוך היא תעלה יותר והכסף שלכם יעשה יותר כסף מאשר בכל אפיק אחר. זה לפחות מה שההיסטוריה מראה לנו.

זהו. עכשיו יש לה הוראת קבע של 500 שקלים כל חודש. אם הכול יעבוד כמו שצריך והבורסה תעלה בקצב יפה, אחרי עשר שנים של הפקדות כאלה היא יכולה להגיע ל-85 אלף שקלים - לפעמים אפילו יותר. סכום לא רע בכלל, מן מתנה שהיא נתנה לעצמי העתידית שלה.

למה אני מספר לכם את הסיפור הזה? כי גם אתם יכולים. גם אתם יכולים לקחת בעלות על הכסף שלכם ולהתחיל להשקיע אותו. חשבו עם עצמכם לאיזה טווח אתם צריכים את הכסף. אם התשובה היא לטווח הארוך אתם יכולים לשקול לקחת סיכון ולהפקיד אותו בבורסה דרך קופת גמל להשקעה בבית ההשקעות שבא לכם, בהוראת קבע חודשית. לא לשכוח להוריד את דמי הניהול כמה שיותר נמוך. יאללה, בהצלחה.

הפופולריים