זהירות, מוקש: מה מסתתר בכתבה תמימה על יציאה מהמינוס?

זהירות, מוקש: מה מסתתר בכתבה על יציאה ממינוס?
בתוך אייטם ב"מאקו", שמאחוריו עומדת חברת כרטיסי אשראי, תקבלו פתרון של אשראי מתגלגל כדי להיחלץ מהבוץ הכלכלי - רק שזה עלול להכניס אתכם עמוק יותר לתוכו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרמסקי, טור, משחקי הכיס. 25.10.21
צילום: -

מתי בפעם האחרונה נתקעתם במוקש? משהו ממש מסוכן שמסתתר בתוך כתבה תמימה למראה. אז הינה, זה קרה לי בכתבה במאקו שמישהו שלח לי. כתבה שהיא בעצם תוכן שיווקי יחד עם חברת כרטיסי האשראי מקס: "חמש טעויות שכיחות שאתם עלולים לעשות עם הכסף שלכם".

הטעות הראשונה שמצויינת בכתבה היא שאנשים לא יודעים כמה הם מוציאים. מעולה, אחלה טיפ. הדבר השני שכתוב הוא שאנשים חוסכים רק לפנסיה. הם צודקים, עדיף לחסוך כמה שיותר.

בטעות השלישית התחלתי לחשוד: "אנשים לא בודקים את הריביות על המינוס". וואלה, זה נכון. אבל מה הפתרון של מקס למצב בו אתם נמצאים במינוס? פשוט מאוד, ואני מצטט, "חיוב קבוע בכרטיס אשראי". או בשם האמיתי שלו: אשראי מתגלגל.

הנה מה שמציעים לכם במקס אם אתם נמצאים במינוס. נגיד שאתם רוצים שההוצאות שלכם בכרטיס האשראי לא יחרגו מ-10 אלף שקלים בחודש. הם לא אומרים לכם "אז תוציאו פחות מ-10 אלף שקלים", הם מציעים לכם פתרון: אשראי מתגלגל. כל סכום שהוא מעל 10 אלף שקלים יעבור פשוט לחיוב בחודש הבא. וגם בחודש הבא יקרה בדיוק אותו דבר, כל שקל מעל 10 אלף ילך לחודש הבא - וכך זה יצטבר ויצטבר.

בשלושת החודשים הראשונים לא תשלמו ריבית אבל מהחודש הרביעי, או-הו איזו ריבית תשלמו. זאת העצה שלכם? זה מה שיוציא אנשים מהמינוס? לא, זה יכניס אותם ממש ממש עמוק לתוך המינוס ויהיה להם נורא קשה לצאת משם.

בחברת כרטיסי האשראי מקס מציעים פתרון למינוס: אשראי מתגלגל. אבל דחילק, חבר'ה, אתם לא מספרים לאנשים את כל האמת

אם אנשים רוצים לצאת מהמינוס הם צריכים להקטין את ההוצאות שלהם שיהיו פחות מההכנסות. אין שום דרך אחרת לעשות את הקסם הזה. דיברתי עם מקס והם אומרים: "תקשיב, אנחנו לא דוחפים את זה לכל אחד, אנחנו מסבירים ללקוחות שלנו מה היתרונות ומה החסרונות של המוצר הזה ונותנים להם אפליקציה שקופה שבה הם יכולים לשלוט על החובות שלהם".

אבל דחילק, חבר'ה, כשאתם מכניסים את זה לתוכן שיווקי תחת הכותרת "יוצאים מהמינוס", בואו, אתם לא מספרים לאנשים את כל האמת. כי עדיף היה לאנשים ללכת לבדוק אלטרנטיבות, לראות אם יש הלוואות נקודתיות שאפשר לקחת בשביל לסגור את המינוס בריבית יותר נמוכה ואז לשנות את ההתנהלות שלהם. את כל זה לא סיפרו בחברת כרטיסי האשראי מקס לקוראים.

בקיצור, בפעם הבאה שאתם לוקחים טיפים מכתבה שממומנת על ידי גוף שחי מהריבית שאתם משלמים לו, עשו לי טובה, חפשו את הטיפים שלכם במקום אחר.

הפופולריים