דור הקורונה | עוד יום

דור הקורונה | עוד יום
התמכרויות לעישון, סמים ואלכוהול, תעודות זהות מזויפות ותלמידים שוויתרו לחלוטין על בית הספר: עקיבא נוביק בשיחה עם אלון שרביט על מה שחווה הנוער בשנת הקורונה ואיך היא תשפיע על עתידם?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום - חזרה ללימודים
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

כולנו חטפנו בקורונה, בואו לא נתכחש. אבל יש נזקים שעוד ייקח שנים להבין אותם. למשל הפגיעה בנוער בגילי תיכון שהפסידו בשנה וחצי האחרון שיעורים חשובים לחיים. זינוק באלימות, בצריכת אלכוהול וכנראה גם עלייה בנשירה מהלימודים. עקיבא נוביק שוחח עם אלון שרביט על סדרת הכתבות החדשה שלו ב"חדשות הערב", שבוחנת את שנת הקורונה האבודה של בני הנוער ואת השאלה אם אפשר יהיה להציל את עתידם?

האזינו להסכת "עוד יום" עם עקיבא נוביק ואלון שרביט

"הבעיה קיימת עוד הרבה לפני הקורונה. זו תופעה חברתית שקשורה בילדים של כולנו שהקורונה שמה עליה זכוכית מגדלת", אומר שרביט. "אנחנו מדברים בעיקר על בעיות חברתיות-רגשיות. בני נוער הם יצורים מאוד רגישים וחברתיים ומעריכים את עצמם כפי שהחברה רואה אותם. כשהקורונה פרצה, מי שהיו חלשים - הבעיות שלהן הועצמו הרבה יותר ומערכת החינוך, כך נחשפנו, לא ממש שמה לב למה שקורה סביבה".

דור הקורונה: מה עבר על בני הנוער בשנה האבודה?

שרביט מספר כי בני הנוער שפגש בסדרה לא היו דווקא צעירים חלשים. "הקורונה נתנה במובן מסויים נתיב בריחה לאותם צעירים, ולאו דווקא לתלמידים חלשים, אלא גם חזקים אבל כאלה עם בעיות רגשיות שמערכת החינוך לא שמה לב אליהן. כשאתה לא צריך לקום בבוקר לשיעורים אז אתה יכול לצאת בלילה, לשבת עם חברים על בקבוק או צינגלה ולברוח. רבים מהם דווקא תיארו את התקופה ככיפית, כמעין מפלט או נחמה. התקופה הקשה הייתה לדבריהם דווקא מה שהיה מסביב - בבית או במערכת החינוך".

הפופולריים