למי אכפת? נוביק וליברמן מחפשים תשובות מהציבור

למי אכפת? נוביק וליברמן מחפשים תשובות מהציבור
האם לציבור נמאס מריאיונות עם פוליטיקאים? מה חושבים על פתיחת המשק לקראת הבחירות? ולמי אכפת מהכניעה של נתניהו לחרדים? עקיבא נוביק ואסף ליברמן מתווכחים על הנושאים המהותיים ביותר של מערכת הבחירות האחרונה ומחפשים תשובות אצל הציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
למי אכפת
צילום: למי אכפת

דבר כזה עוד לא היה: בין מדגם לדיווחים, עקיבא נוביק ואסף ליברמן מתכננים לדפוק הופעה במשדר הבחירות המרכזי בכאן 11

למי אכפת בלייב הולכים רחוק מאי פעם

אסף ליברמן ועקיבא נוביק ראו כבר כמעט הכול במערכת הבחירות הזו. ההתערבויות שלהם הביאו אותם הכי רחוק שאפשר. עקיבא, למשל, הפסיד לא פעם ונאלץ לחלק מסכות ברחוב, הוטבע בבריכת דגים ועשה ראפ במדרחוב של ירושלים. אסף עשה ג'אגלינג בסופרמרקט, הפך למוכר בקפיטריה ואפילו ננעל כשהוא כפות באולפן. אבל לקראת הבחירות הם הולכים עד הסוף, "אול-אין", ובליל הבחירות הם יעשו "למי אכפת" בשידור חי בטלוויזיה, במשדר הבחירות המרכזי בכאן 11 עם דוריה למפל, מואב ורדי, קלמן ליבסקינד וכל הפאנל. "למי אכפת לייב" - כמו שני הזקנים מהמרפסת בחבובות.

למי אכפת מריאיונות עם פוליטיקאים? 

אסף ליברמן ערך בסוף השבוע האחרון מרתון ריאיונות עם ראשי המפלגות, אבל מי בכלל משתכנע מריאיונות של פוליטיקאים? ליברמן בטוח שזה הכלי האפקטיבי ביותר להשיג תשובות מנבחרי ציבור על המדיניות שינהיגו ביום שלאחר הבחירות. עקיבא נוביק חושב שמדובר בקונספט מיושן, כתוב מראש ונדוש ושאחרי ארבע מערכות בחירות, הציבור התעייף מדפי המסרים של המפלגות.  

מ"תוציאי אוזניה" ועד "נה נה נה": למי אכפת מריאיונות עם פוליטיקאים?

למי אכפת שהממשלה פתחה הכול שניה לפני הבחירות?

איך קרה שבתזמון מושלם עם הבחירות המתקרבות, כל המדינה נפתחת לרווחה? בעוד אסף ליברמן חושב שלציבור לא אכפת אם הפתיחה האחרונה של המשק היא פוליטית בלבד, עקיבא נוביק זוכר את הצהרותיו של ראש הממשלה ביוני האחרון שקרא לציבור לצאת לבלות ומאמין שלישראלים מפריע העיתוי המחשיד.

למי אכפת שהממשלה פתחה את כל המדינה שנייה לפני הבחירות?

למי אכפת מה"שאשא, שאשא, פקה פקה" של נתניהו?

למי אכפת אם ראש הממשלה בנימין נתניהו עולב בעיתונאים שמראיינים אותו? האם התבטאות ה"שאשא שאשא פקה פקה" זאת עוד קלישאת בחירות או תפיסת העולם לפיה נתניהו אומר "אני לא סופר אתכם". אם שואלים את עקיבא נוביק, צריך להשתחרר מההרגל להיעלב בקלות ולא בטוח אם אי פעם היה ראש ממשלה ממלכתי ומאחד בזמן בחירות. לפי אסף ליברמן, לציבור מגיע יותר מהסגנון של נתניהו.

למי אכפת מה"שאשא שאשא" של נתניהו? 

למי אכפת שישראל העבירה חיסונים לעזה?

בסוף החודש שעבר העבירה ישראל לרצועת עזה 500 חיסוני קורונה לבקשת הרשות הפלסטינית. לצד הקריאות לשים את המלחמה בצד לטובת טיפול במשבר הומינטרי, יש כאלה המזהירים שהחיסונים לא יועברו לצוותים רפואיים אלא לראשי חמאס. עקיבא נוביק טוען כי מחוות הומינטריות הן הדדיות, ולא ניתנות לארגוני טרור שמחזיקים שבויים, אך הסביר כי בדומה להעברת החיסונים לסוריה בתמורה לשבויים, לא מדובר בתקדים מרעיש. אסף ליברמן לא השתכנע מהטיעון וסבור שמדינה שסוחרת בגופות ושבויים, לא שונה משום ארגון טרור.

למי אכפת שישראל מעבירה חיסונים לעזה?

למי אכפת מההפגנות או מההלוויות ההמוניות?

האם דין ההפגנות הגדולות בבלפור צריך להיות כדין ההלוויות המוניות במגזר החרדי? מדוע היחס אליהן שונה? אסף ליברמן חושב שדווקא הציבור החרדי שבו מספר הנדבקים גבוה מהאוכלוסייה הכללית, היה צריך להגביל על מגבלות הסגר ולא להפר אותן באופן בוטה. עקיבא נוביק לא מבין מדוע לפולחן הדתי אין חשיבות דומה לזכות ההפגנה וחושב שאם המדינה מגדירה ערכים שהם מעל לקורונה, החרדים יכולים להגדיר ערכים משלהם.

למה הפגנות הן ערך שאסור לוותר עליו - אבל הלוויות המוניות לא?

למי אכפת מהתכנית הכלכלית של נתניהו וכ"ץ?

ראש הממשלה חזר אלינו ערב הבחירות עם עוד הבטחות למענקים במסגרת תכנית כלכלית שלו ושל שר האוצר כ"ץ. עקיבא נוביק עדיין זוכר את המענק הקודם שהרעיף נתניהו על האזרחים בלי להתייעץ עם אף כלכלן וחושב שהציבור לא רוצה שככה יטפלו במשבר הכלכלי. אסף ליברמן לעומתו, דווקא חושב שבמשבר כלכלי כל כך חריף, הציבור מעדיף כסף בכיס.

למי אכפת מהתוכנית הכלכלית של נתניהו וכ"ץ?

למי אכפת אם נתניהו נכנע לחרדים?

האם הציבור חושב שנתניהו נכנע לחרדים בענייני הקורונה? האם הוא ישלם על כך מחיר בבחירות הקרובות? אסף ליברמן חושב שיש תסיסה ציבורית סביב אי האכיפה של תקנות הקורונה בחברה החרדית, אך נוביק דווקא חושב שכל ראש ממשלה אחר שהיה יושב בקואליציה עם חרדים היה מתנהג אותו דבר. יותר מזה, נראה שנתניהו רק עולה בסקרים ולא ישלם על הכניעה לחרדים מחיר בקלפי.

האם נתניהו נכנע לחרדים בכל מה שקשור לקורונה?

למי אכפת ממה שטראמפ עשה באמריקה?

בינואר האחרון חל אירוע מכונן בהיסטוריה של ארה"ב - פריצת המפגינים לבניין הסנאט בוושינגטון. בעקבות האירועים, שטראמפ, נשיא ארה"ב לשעבר, לא נקף אצבע כדי לעצור, ליברמן ונוביק יצאו לבדוק - האם לישראלים אכפת ממה שטראמפ עושה באמריקה? או שכל זה מתגמד לעומת מהלכי העברת השגרירות לירושלים, השלום עם מדינות ערב וההכרה ברמת הגולן?

למי אכפת ממה שטראמפ עושה באמריקה?

למי אכפת שנתניהו מחפש את קולות הערבים?

האם מהלך ההתקרבות המפתיע של ראש הממשלה נתניהו למצביעים הערביים אמיתי? האם החברה הערבית מאמינה לנתניהו? עקיבא נוביק חושב שלציבור לא אכפת איזה שיקולים פוליטיים עומדים מאחורי החיזור של נתניהו אחרי הקול הערבי. אסף ליברמן חושב שמדובר במהלך ציני ושהחברה הערבית צריכה שותף שבאמת מאמין למה שהוא אומר לה.

מנהיג שקול או מהלך ציני: למי אכפת שנתניהו מחפש את קולות הערבים?

למי אכפת שישראל שילמה כפול על החיסונים לקורונה?

ישראל מקום ראשון בעולם במתחסנים לנפש - אבל האם לציבור אכפת ששילמנו עליהם כפול? נוביק בטוח שהציבור לא מתעסק בכמה שילמנו על החיסון כל עוד הוא מגיע כמה שיותר מהר ומסייע למאבק בקורונה . ליברמן חושב שעם כל הכבוד לחיסונים, לישראלים אכפת ממאות מיליוני השקלים שנעלמים מהקופה הציבורית, בשיאו של משבר כלכלי, בעקבות הנהירה אחריהם.

למי אכפת שישראל שילמה פי 2 על החיסונים לקורונה?

הפופולריים