ענייניות? השבוע ראינו איך הבריאות מתערבבת בפוליטיקה

השבוע ראינו איך הבריאות מתערבבת בפוליטיקה
כשרון חולדאי הורה לחסן את עובדי ההוראה בעירו, אדלשטיין זעם ומבצע החיסונים נפסק. יומיים אחרי העונש, הגיעו גם נתניהו וגנץ לאותה מסקנה: צוותי ההוראה תחילה. מתגנבת התהייה שמא העונש קשור גם לתוכניות הפוליטיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו יולי אדלשטיין חיסון טבע
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש90

השבוע ראינו מקרוב איך הבריאות מתערבבת בפוליטיקה. בתחילת השבוע הורה ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לחסן את עובדי ההוראה בעירו - מורות מורים, גננות וגננים. החלטה שקיבל יחד עם מנכ"ל איכילוב פרופסור רוני גמזו, עד לא מכבר הפרויקטור הלאומי. לכאורה, החלטה מבורכת. עניינית. מתוך דאגה לצוותי ההוראה, שעלולים להדביק ילדים במערכת החינוך. אלא שהיא לא עמדה במתווה של משרד הבריאות – בני 60 פלוס לפני כל אחד אחר.

חוץ מזה, חולדאי הרי רץ לכנסת, וגמזו, עושה רושם, נושא עיניים לפוליטיקה. אולי לרוץ לראשות העירייה אחרי חולדאי? כששמע על כך שר הבריאות יולי אדלשטיין, הוא הורה להעניש מיד את חולדאי וגמזו הסוררים, ולא שלח עוד מנות חיסון לאיכילוב.

זה מה שאמר חולדאי השבוע: "אני מתבייש בהחלטה הפוליטית של הממשלה להעניש את בית החולים ואת ציבור המתחסנים ולהפסיק את החיסונים בכיכר. לא הכול זה פוליטיקה, מדובר בחיי אדם". על מה בדיוק נתניהו כועס? על מה אדלשטיין מוחה? במקום לזרוק חיסונים לפח, התקבלה החלטה עניינית, לתת עדיפות לצוותי הוראה. כך מנהלים משבר באופן דינאמי.

מבצע החיסונים נפסק. גם לאלה שהם באמת בני 60 פלוס. עונש-עונש. לכאורה החלטה עניינית? כך ייעשה למי שחושב שיעשה דין לעצמו. רק שאדלשטייין מכיר היטב את השאיפות הפוליטיות של חולדאי, וכנראה גם את אלה של גמזו. מתגנבת התהייה שמא העונש שהושת עליהם, ועל תושבי תל אביב, קשור גם לתוכניות הפוליטיות - וגם לביקורת שמטיח חולדאי מתחילת המשבר בממשלה ובעומד בראשה.

יומיים אחרי העונש הגיעו גם נתניהו וגנץ לאותה מסקנה: צוותי ההוראה תחילה. אז יש ענייניות? זה פוליטיקה! ככה זה כאן כבר עשרה חודשים. "חברים אני הצלחתי להתנהל במשבר הזה ולנהל את המשבר הזה בלי לקבל ולו פעם אחת החלטה פוליטית, שטובה לי פוליטית, שמקדמת אותי פוליטית, או טובה למפלגה שלי. ואני מצפה אותו דבר מכל אחד. מספיק עם האנרכיה הזו", אמר אדלשטיין.

הפופולריים