זה יגמר בברקס: מה יהיה הסוף של הקרב על הסגר?

זה יגמר בברקס: מה יהיה הסוף של הקרב על הסגר?
בקרב על הסגר הפוליטיקאים רוצים להיבחר, התקשורת מחפשת כותרות ובעוד שבועיים כולנו נקבל ברקס מטורף. האם דווקא במאה מטרים האחרונים במרתון נרשה לעצמנו ליפול?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי
צילום:

‫אתם מכירים את זה ‫שאתם נוסעים באוטו ליד מישהו, ‫ואתם קלטתם לפניו שיש שם ‫איזושהי חסימה בכביש, ‫ואתם יודעים שצריך לעצור ‫אבל הוא עוד לא קלט, ‫ועד שהוא קולט ולוחץ על הברקס ‫אז כולם עפים קדימה? אז זה פחות או יותר המצב ‫שאנחנו נמצאים בו עכשיו.

‫אנחנו נמצאים בתוך ‫איזושהי ספירלה בלתי אפשרית ‫של תחלואה עולה מצד אחד, ‫ומצד שני כל הפוליטיקאים ‫נמצאים בקמפיין בחירות, ‫אז הם לא באמת רוצים לעשות משהו. ‫וכשהם כבר מנסים ‫אז השטח מייד צועק: ‫לא לסגור את המסחר! ‫לא לסגור את החינוך!

‫וכלי התקשורת מלבים את זה, ‫כי הם מביאים לאולפן ‫כל מיני פוליטיקאים שמתחרים בבחירות ‫ומוציאים כותרות סנסציוניות. ‫וכך הכול מסלים, ‫ושום דבר לא קורה. ‫

בעוד שבועיים, כולנו נמצא את עצמנו ‫במין ברקס מטורף ‫בשביל לעצור את הדבר הזה, ‫ונשב בבית איזה חודש-חודשיים. ‫לא חייבים להגיע לנקודה הזאת. ‫אחרי עשרה חודשים של מגפה, ‫אחרי המרתון הזה, ‫אנחנו נמצאים ב-100-200 מטרים האחרונים.

‫בעוד חודש או חודשיים נתחיל להרגיש את האפקט ‫של חיסון אוכלוסיית הסיכון, ‫ואז אפשר יהיה הרבה יותר בקלות ‫לפתוח את המסחר, ‫לפתוח את מערכת החינוך, ‫לפתוח את עולם הפנאי והבידור והאוכל, ‫דברים שעד עכשיו הם סגורים. 

‫בשביל שכל המחיר ששילמנו עד עכשיו, ‫גם בכלכלה וגם בחיי אדם, ‫לא יהיה לחינם, ‫בשביל שלא נגיע לשם ‫עם מחיר הרבה יותר גבוה בחיי אדם, ‫אנחנו מוכרחים עכשיו לעשות שינוי. ‫וזה תלוי בנו, ‫לגרום לפוליטיקאים להבין ‫שאנחנו לא מחפשים את הכותרות הסנסציוניות האלה.

‫זה תלוי בנו, כלי התקשורת, ‫לא ללבות את הכותרות האלה. ‫זה תלוי בנו ‫שנקבל החלטות חכמות עכשיו ‫במקום להתחרט בעוד שבועיים.

הפופולריים