האם חולדאי באמת המציא מחדש את תל אביב?

האם חולדאי באמת המציא מחדש את תל אביב?
איפה הימים שהאשימו את מפלגת העבודה שהיא סופרמרקט של רעיונות, ומה היה לחולדאי להגיד ביום שבו נכנס לראשונה לפוליטיקה | הזווית - כאן חדשות עם נקודת מבט אחרת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלט חוצות בתל אביב של רון חולדאי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

האם כל מה שהיה בת"א לפני חולדאי – זה סמים וזונות? | קלמן ליברמן

אם צפיתם אתמול בנאום של רון חולדאי, כנראה שגם השכנים שלכם שמעו את הצעקות של ראש עיריית תל אביב, ותהו מי זה שכל כך נוזף וכועס. חוץ מהצעקות, לחולדאי היה עוד מוטיב בנאום – "עד שאני הגעתי – הכול היה כאן מקשת אבטיחים מוכת סמים, אלכוהול וזונות". תל אביב באמת נראית נהדר, וחולדאי עשה ממנה פלאים – את זה אי אפשר לקחת ממנו, אבל חשוב לזכור שהעיר העברית הראשונה הייתה קיימת גם לפניו. טוב שראש העיר המיתולוגי של תל אביב בשנות ה-70 וה-80, שלמה להט (צ'יץ'), לא שמע את הנאום.

גר בת"א, נוסע בסובארו: כשחולדאי נכנס לפוליטיקה | חדשות הלילה

ואם כבר חולדאי, חזרנו לפעם הראשונה שבה הוא נכנס לפוליטיקה - במארס 1996. באותה שנה התמודד חולדאי, אז מנהל תיכון הגמנסיה הרצליה בתל אביב, בבחירות המקדימות לרשימת מפלגת העבודה. לקראת הבחירות ההן נשאל חולדאי מספר שאלות ללא תאריך תפוגה, כמו מדוע אתה רץ בבחירות והאם הפוליטיקה תקלקל אותך.

חולדאי נבחר למקום ה-38 ברשימת המפלגה, שעל פי חלק מהסקרים נחשב ריאלי. בליל הבחירות הוא אמר לחיים יבין: "אם אני לא נכנס, אני יכול להישאר מנהל גמנסיה הרצליה ולא להיות בפוליטיקה. עשיתי את זה בחדווה ובששון עד היום". חולדאי כאמור לא נכנס לכנסת. כעבור שנתיים, התמודד על ראשות עיריית תל אביב וניצח.

כל ניואנס הופך למפלגה | אריה גולן, כאן רשת ב

ואחרי ההכרזה אתמול של ראש עיריית תל אביב על הקמת מפלגה נוספת, אפשר רק לדמיין איך זה היה נראה בעולם פוליטי נורמלי: היתה מפלגת ימין אחת גדולה שבה שני פוליטיקאים צעירים, סער ובנט, פועלים להדיח את המנהיג הוותיק והמאותגר משפטית – בנימין נתניהו. ממול, מפלגת מרכז-שמאל שבה מתחרים זה בזה על הבכורה יאיר לפיד, רון חולדאי, עפר שלח וניצן הורוביץ. בארצות הברית הן נקראות המפלגה הרפובליקנית והמפלגה הדמוקרטית. נהוג לומר שרפובליקני ניו יורקי קרוב הרבה יותר בעמדותיו לדמוקרט ניו יורקי, מאשר לחבר מפלגתו הרפובליקני בדרומה של ארצות הברית. אבל זה לא יקרה כאן. כאן, כל ניואנס הופך לעוד מפלגה. איפה הימים שהאשימו את מפלגת העבודה שהיא סופרמרקט של רעיונות?

"חטפנו ביצים על הראש": כך נעלם השמאל בישראל | עוד יום

האם אינפלציית המפלגות בישראל נובעת מהמשבר בשמאל? איך בעצם קרה שמ-56 מנדטים בשיאן נותרו מפלגות השמאל הציוני העבודה ומרצ על סף אחוז החסימה? האם זה פרי הדה-לגיטימציה שהוביל בשנים האחרונות רה"מ נתניהו או שהאשמה היא במנהיגי המחנה שנקרא פעם מחנה השלום? מיכל רשף מארחת את השר וחבר הכנסת לשעבר איתן כבל על כשלי העבר, החזון לעתיד ומי הוא חושב שצריך להנהיג את גוש השמאל בבחירות הקרובות? 

הפופולריים