הפתעה: יש תוכנית איך לצאת מהסגר, הבעיה היא שאין ממשלה מאחוריה (1)

הפתעה: התוכנית ליציאה מהסגר כבר קיימת
בזמן שכולם עוסקים בשאלה איך נצליח לצאת מהסגר השני עם תחלואה נמוכה, כדאי להיזכר ב"תוכנית היציאה" שכבר יש לנו: זו שראש הממשלה הציג בתחילת מאי. היא הייתה מפורטת לשלבים ונראתה מבטיחה, הבעיה הייתה שהיא לא באמת החזיקה מעמד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר במחנה יהודה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאז שהחלטנו להיכנס לסגר שני, אנשים מדברים ואומרים: הפעם אנחנו נכין תוכנית יציאה מסודרת. הפעם, כשנצא מהסגר, נעשה את זה בצורה חכמה כדי שלא יהיה כאן סגר שלישי.

אפילו אחד מחברי הממשלה אמר הבוקר ברדיו, שכשמערכת החינוך תחזור לפעול, אלוהים יודע מתי, היא תחזור לפעול בהדרגה. אז יש לי חדשות בשבילכם - התוכנית הזאת שצריך לעשות כדי לצאת מסודר שלא תהיה עוד תחלואה, כבר עשינו את זה. זו המצגת היפה והמהממת שראש הממשלה הציג לכולנו בתחילת מאי, כשהמספרים התחילו להיראות טוב.

"ממשיכים בחזרה מדורגת ואחראית לשגרה חדשה", ככה קראו לזה הקופירייטרים המדהימים במשרד ראש הממשלה. מה עושים בשלב א', מה פותחים אחרי שבועיים בשלב ב', מה עושים בשלב ג'. אתם יודעים מה עשינו עם התוכנית הזאת?

אף אחד מהשרים שלנו לא הצליח לעמוד בפרץ. כל אחד רצה לפתוח את הסקטור שהוא אחראי עליו והנתונים נראו יפה. אז גם לא ממש הייתה סיבה לעצור. ואתם יודעים מה קרה? סגר שני, זה מה שקרה.

אז אם כבר אנחנו מתעסקים בהחלטות לשנה החדשה, צריך להגיד - תוכנית יציאה לא חסרה לנו. אפשר לקחת את זאת  שמונחת כאן על הרצפה, אולי לעשות קצת עדכונים, ולהשתמש בה. מה שחסר לנו זו ממשלה שיהיה לה האומץ לעמוד מאחורי התוכנית הזאת, גם כשהמספרים ייראו יפה וטוב.

אומרים שההיסטוריה חוזרת על עצמה פעם אחת כפארסה ובפעם השנייה כטרגדיה. אם נמצא את עצמנו בסגר שלישי זה יהיה גם וגם.

הפופולריים