תראו מי מבטיח חסינות לראש ממשלה

תראו מי מבטיח חסינות לראש ממשלה
כמה משפטי מפתח שהיו אמורים לצאת מפיהם של נפתלי בנט, רפי פרץ ואיילת שקד בתגובה לניסיונותיו של ראש הממשלה לחמוק מאימת הדין. דעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ואיילת שקד
צילום: צילום: גילי יערי, מארק ישראל סאלם, פלאש 90

מה אמורים היו נפתלי בנט, שר החינוך לשעבר ומחליפו, רפי פרץ, לומר לראש ממשלה הנגוע עד צוואר במעשי שחיתות חמורים, על פי היועץ המשפטי לממשלה, שמנסה למלט את עצמו  מאימת הדין?  מה אמורים היו לומר שני מורי הדור האלה לנאשם הסדרתי בקבלת שוחד ובמעשי מרמה (כפוף לשימוע) - לאיש שהפקיד בידם את חינוך ילדי ישראל ומנסה עכשיו לרסק את שלטון החוק?

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

מה אמורה היתה חברתם של השניים, שרת המשפטים לשעבר איילת שקד,  לומר למסית ולמשחית הלאומי?

כמה משפטי מפתח מתבקשים: לא נתמוך בבקשת החסינות שלך, אם תהיה כזאת, אפילו נקבל ממך כל מה שנבקש. אל תבנה עלינו כלום: לא נגן עליך, לא נפרוש רשת הגנה מעל ראשך, אם יוגש נגדך כתב אישום; לא ניתן יד להפיכת הממשלה והכנסת עיר מקלט לעבריינים; זה לא יקרה אדוני, כי שחיתות חייבים לעקור ולא להגן עליה.

ציפיתי שבנט ופרץ יאמרו ראשונים את המעט הזה, את הכל כך מתבקש מאנשי חינוך במדינה שבה הדמוקרטיה נלחמת ממש על חייה. ציפיתי שהם יאמרו לבנימין נתניהו ברחל בתך הקטנה: אדוני, כראש ממשלה אתה ראשון להגן על הערך העליון של שוויון בפני החוק; אתה ראשון לתת דוגמה לאחרים; אתה ראשון להגן על מערכת האכיפה והמשפט. אתה ראשון להכריז: לא אסתתר מאחורי החסינות. לא אנהג כאחרון הפושעים.

אז לא, טעיתי: נפתלי בנט לא מצא לנכון לומר זאת. להיפך: בניסיון לקושש עוד כמה קולות בבחירות, הוא הבטיח לתמוך בהענקת חסינות לנתניהו. זו תרומתו לניקוי אורוות השלטון.

שר החינוך הנוכחי, פרץ, לא אמר גם הוא מילה ברוח הזאת לראש הממשלה. גם הוא לא העז לסכן את כיסאו. חינוך? יושרה? חוק? הצחקתם אותו. זה לא עולם הערכים הבסיסי שלו. מה אתם מבלבלים לו את המוח.

חשבתי לתומי שאולי שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, תפתיע ותצהיר אמונים למערכת האכיפה ולשוויון בפני החוק - אבל גם היא גלגלה עיניים. כשניסתה אתמול דוריה למפל, מגישת חדשות כאן 11, להציל מפיה מילה בגנות החרם של ראש הממשלה על ערוץ 12 – לא הצליחה. שקד ברחה, נסה על נפשה, לא גינתה את ההסתה נגד העיתונאי גיא פלג שחטא חטא נורא: הוא פרסם עדויות מביכות של נתניהו בפרשיות תיק 4000.

יו"ר מפלגת ימינה, מפלגת החושך המתעקשת לשווא להציג את עצמה כליברלית ונאורה, לא גינתה את הכרזת המלחמה של נתניהו על חופש העיתונות. גם לא את ההתקפה שלו על בעלי השליטה בערוץ. כלום, ממש כלום. היא בחרה בשתיקה כי גם עיניה נשואות לכיסא בממשלה. גרוע מכך - זה עולם מושגיה: נאשמים ועבריינים, עם ובלי תעודת של בית משפט, רשאים לדעתה להנהיג את המדינה. הפקדת תיק הפנים למשל בידי איש הפשע המורשע, אריה דרעי, מעולם לא הפריעה לה.

הפופולריים