כבר לא קונספירציה: העב"מים כאן - והקונגרס בארה"ב חותם על זה

כבר לא קונספירציה: העב"מים כאן - והקונגרס חותם על זה
עד לא מזמן דיווחים על כלי תעופה מסתוריים שנצפו או צולמו בשמי ארצות הברית היו עניין רק לצהובים שבעיתונים. אנשים שעסקו בנושא נתפסו כקונספירטורים. אולם ארצות הברית עוברת מהפיכה של ממש בתפיסה של עצמים בלתי מזוהים, והקונגרס מוביל חקירה של ממש בניסיון לחשוף כמה שיותר מידע על כך לציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרטון עמיחי שטיין חייזרים
צילום: -

לא חשבנו שנגיע ליום הזה, אבל – האם סוף סוף אנחנו לא לבד. זה היה דיויד גראץ', קצין לשעבר בחיל האוויר האמריקני, שלפני שבוע הוא העיד בקונגרס בשימוע מיוחד שעסק בחייזרים. ההתייחסות לסוגייה המשוגעת הזו, הובילה אפילו את הבית הלבן והמועצה לביטחון לאומי האמריקני להתייחס לעניין.

אז מה קרה שפתאום הממשל האמריקני מתעסק בעב"מים. איך משהו שהיה שייך פעם לקונספירטורים – מקבל פתאום חותמת של אמינות? דיונים בסנאט, התייחסות של גורמים רשמיים? 

ביולי 1947 התרחש אירוע לא כל-כך ברור בעיירה רוזוול, שבניו מקסיקו. הכותרת של העיתון המקומי הייתה: "שברי חללית חייזרים נמצאה". הצבא האמריקני הוציא הכחשה, וטען: בסך הכול בלון מזג אוויר. האירוע הזה נחשב לפעם הראשונה בה הציבור האמריקני ראה מה קורה שהממשל שלו ועב"מים נפגשים.

בעשורים הבאים לא מעט אנשים ברחבי העולם ראו ותיעדו אורות ודברים מוזרים בשמיים, שגרמו למדינות עצמן לחקור אותן. אבל למרות העניין הרב - סוגיית העב"מים תמיד נדחקה הצידה. משהו לקונספירטורים ולשוליים סהרוריים. עד לפני כמה שנים. 

לפני שנמשיך, נגיד שכדי להרחיק את העצמים האלה מחייזרים, ניתן להם כינוי אחר. בעוד כולם מכנים אותם עב"מים עצם מעופף בלתי מזוהה, הממשל והצבא האמריקני מכנה אותם UAP unidentified aerial phenomena – תופעת שמיימית בלתי מוסברת.

עכשיו אפשר לחזור לעיקר: חבר הקונגרס טים בורצ'ט, ממדינת טנסי, הוא המוביל את הקריאה לממשל, יחד עם עוד כמה מחוקקים – תחשפו את הכול. לפני כמה ימים, בורשט וחבריו, ערכו דיון בקונגרס בדיוק בנושא הזה. 12,000 תיעודים של עב"מים נחקרו בצבא ארה"ב – 700 מהם נותרו לא פתורים. אל הדיון הביאו המחוקקים האמריקנים כמה אנשי מודיעין וטייסים לשעבר שסיפרו מה הם יודעים.

כמעט 70% מהאמריקנים מאמינים שיש חיים מחוץ לכדור הארץ, אז מה הפלא שמחוקקים רפובליקנים וגם דמוקרטים, אומרים שיש להם מטרה אחת: שהממשל יחשוף כל מה שהוא יודע על החיים שמחוץ לכדור הארץ, ועל המפגשים החשאיים שהיו או לא היו עם חייזרים.

לא ברור באיזה אופן הסיפור הזה ימשיך ללוות אותנו. בסוף, בדיון בקונגרס לא הוצגו ראיות, רק נשמעו עדויות. לכן, עדיין לא ברור אם הממשל האמריקני באמת מסתיר מידע או סתם מהטל בציבור עם תיקים באפלה.

הפופולריים