שרים בליכוד על הרפורמה: חיות - היחידה שרלוונטית למגעים

שרים בליכוד: חיות - היחידה שרלוונטית למגעים
במחנה הממלכתי מוכנים לבוא לקראת הליכוד ולוותר על הגדרת הזמן להקפאת החקיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר חיות, יריב לוין ינואר 2023
צילום: צילום: שיר תורם ויונתן זינדל, פלאש 90

שרים בליכוד טוענים שהניסיונות לייצר הידברות מול חלקים באופוזיציה על הרפורמה המשפטית אינם רלוונטיים, ושהמטרה צריכה להיות משא ומתן מול נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות. כך דווח הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לדברי הבכירים בליכוד, רק הסכמות עם חיות יחייבו את המחנה השני כולו או רובו, בעוד שכל ניסיון להגיע להסכמות עם נציג אופוזיציה נידון לכישלון מאחר שאין "כתובת" ברורה שם שתהיה מקובלת על כולם.

במקביל, במחנה הממלכתי מוכנים לבוא לקראת הקואליציה ולא לנקוב בדרישה להקפאת חקיקת הרפורמה. לדברי בכירים במפלגה, בניגוד ליש עתיד, הם לא ידרשו זמן מינימלי של הקפאה, כמו חודשיים או שבועיים, אלא יסתפקו בכל הקפאה שהיא, גם קצרה, שתאפשר את התחלת שיחות, זאת כדי לראות האם בכלל יש אפשרות להתקדם בהן.

המעמד של חוקי היסוד | עוד יום

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן, צייץ הבוקר כי "לפיד וגנץ מגדילים את דרישותיהם, לא באים לנשיא ומזלזלים בבקשות ההידברות שלו". הוא הוסיף: "תרשו לי להמר - לפיד ימשיך בקמפיין ה-BDS נגד ישראל".

ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד אמר הבוקר בכאן רשת ב כי התגובה של לפיד להצעה של הנשיא מאופקת, משום שהם מעוניינים להמשיך את ההפגנות בעיתוי הנוכחי. לדבריו, "הם מרגישים שהם הולכים להפיל את הממשלה – וזה לא יקרה".

האזינו לריאיון עם ח"כ ניסים ואטורי אצל עקיבא נוביק ורינה מצליח:

ראש האופוזיציה לפיד הכריז אתמול במליאת הכנסת על תנאיו להידברות על הרפורמה המשפטית, על בסיס מתווה הנשיא. לפי תוכניתו של לפיד, החקיקה תוקפא למשך 60 ימים, הרמטכ"ל ונגיד הבנק יזומנו על ידי הנשיא לשיחות, ובשלב שלאחר מכן יצורפו גם נציגים ממערכת המשפט - בראשם נשיאת בית המשפט העליון. בכירים בקואליציה השיבו - דוחים את התנאים.

גנץ אמר אתמול בריאיון עם אריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי גם לאחר פגישת התיווך עם הנשיא הרצוג הוא עדיין לא רואה בסיס להידברות על הרפורמה המשפטית, בעקבות המשך הסירוב של ח"כ רוטמן ושר המשפטים לוין לעצור את החקיקה.

האזינו לריאיון עם בני גנץ

בתוך כך, ח"כ אורית פרקש הכהן מהמחנה הממלכתי טענה היום בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" כי "הממשלה הזו מציגה את עצמה כממשלת ימין מלא מלא, אבל חוץ מהכרזות שלא שוות הרבה היא רק פוגעת בביטחון". לדבריה, "שר ביטחון אחד גלנט, רב עם שר ביטחון שני סמוטריץ', שרב עם שר ביטחון שלישי במשרה חלקית שהוא בן גביר".

הפופולריים