פסקת ההתגברות וחוק דרעי 2 עברו בקריאה טרומית

פסקת ההתגברות וחוק דרעי 2 עברו בקריאה טרומית
חוק דרעי 2 ימנע מבג"ץ להתערב במינוי שרים • לפיד תקף את "רה"מ האמיתי" לוין, רוטמן ענה: "מנהל קמפיין BDS" • חוק מח"ש עבר גם הוא בקריאה טרומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חוק דרעי השני ופסקת ההתגברות עברו היום (רביעי) בקריאה טרומית במליאת הכנסת. החוק שאמור לאפשר ליו"ר ש"ס אריה דרעי לכהן כשר עבר ברוב של 62 חברי כנסת, 53 התנגדו. פסקת ההתגברות עברה ברוב של 62 מול 51. גם חוק החמץ והחוק שנוגע למח"ש, שמעביר את האחריות על החקירה של פעילות השוטרים והפרקליטות תחת אחריות שר המשפטים, עבר בקריאה טרומית.

בתוך זאת, יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הבהיר במכתב לחברי הכנסת כי אסור לצלם סרטונים או משדרים חיים מהמליאה. הדבר מגיע לאחר המשדר החי שהעביר אמש חבר הכנסת אלמוג כהן מהדיון ברפורמה המשפטית, שם תיעד את עצמו מתבטא בגזענות כלפי כמה חברי כנסת.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד פנה בנאומו במליאה לשר המשפטים יריב לוין, וצעק: "אתה ראש הממשלה האמיתי. התרסקות הכלכלה והביטחון, והתפרקות המדינה מבפנים - תהיה על ראשך". בקואליציה הגיבו ללפיד, והטיחו בזמן נאומו "בושה". יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, ענה ללפיד, ואמר לו "אתה מנהל קמפיין בי די אס נגד המדינה ואזרחיה. זה חסר תקדים וחסר אחריות".


חוק החמץ של חבר הכנסת משה גפני עבר במליאה, אך הוא צפוי לעבור שינוי משמעותי וריכוך. כרגע, קובעת הצעת החוק שבתי חולים חייבים לאסור הכנסת חמץ בפסח לשטחם, אולם לאחר השינוי שיקול הדעת בנושא יעברו לידי מנהלי בתי החולים שיחליטו באופן פרטני לגבי בתי החולים שלהם.

ההנחה היא שרוב בתי החולים יבחרו לאסור הכנסת חמץ בפסח כדי שלא לאבד את הציבור החרדי, שעשוי שלא להגיע לבתי חולים שיאפשרו הכנסת חמץ. עד היום, בעקבות פסיקת בג"צ, חויבו בתי החולים לאפשר הכנסת חמץ בפסח.

בין החוקים שעברו היום, אושר גם התיקון לחוק בתי דין רבניים, שמאפשר לבית דין רבני לדון בנושאים הנוגעים לעניינים כספיים על פי התורה, כאשר הדבר מתבקש ונעשה בהסכמת שני הצדדים.

הפופולריים