מאחורי הקלעים של מינוי ראש הלמ"ס שבוטל

מאחורי הקלעים של מינוי ראש הלמ"ס שבוטל
רה"מ לחץ על נציבות שירות המדינה למנות את מנכ"ל משרדו למ"מ הסטטיסטיקאי הראשי. בדיונים פנימיים שנערכו השבוע במשרד המשפטים הובהר כי ישנו קושי משפטי במינוי וספק אם הוא יעבור | חשיפת כאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו ופארסת ראש הלמ"ס: פרטים חדשים שפורסמו הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב חושפים מה קרה מאחורי המינוי לממלא מקום הסטטיסטיקאי הראשי - שבוטל. ראש הממשלה בנימין נתניהו לחץ על נציבות שירות המדינה למנות את מנכ"ל משרדו יוסי שלי לתפקיד. בדיונים פנימיים שנערכו השבוע במשרד המשפטים הובהר כי ישנו קושי משפטי במינוי וספק אם הוא יעבור.

חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד התייחס לנושא בריאיון עם אילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב ואמר כי מדובר בדוגמה למה שיקרה אם יעבור החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים. לדבריו, אם החוק יאושר "הממשלה תשלוט במינויים של השופטים". שטרן הסביר כי הוא חושב "שזאת דוגמה מובהקת למה שאפשר לעשות וכשהם ימנו את השופטים שלהם לא יהיה בית משפט עליון".

האזינו לריאיון המלא 

בחדשות הערב נחשף אתמול שראש הממשלה דרש למנות באופן חריג איש פוליטי לאחד התפקידים הבכירים בכלכלה הישראלית. נתניהו תכנן למנות את מנכ"ל משרדו יוסי שלי, שהיה מנהל קמפיין הליכוד, לממלא מקום הסטטיסטיקאי הראשי. אחרי החשיפה, נתניהו חזר בו ממינוי מנכ"ל משרדו.

נתניהו סרב להאריך את כהונת יואל פינקל, ששימש בתפקיד בשנה האחרונה. ראש הממשלה פנה לנציבות עם הדרישה החריגה והנושא נמצא בבחינה משפטית. מדובר באחד התפקידים הרגישים בכלכלה הישראלית. התפקיד של הסטטיסטיקאי הראשי הוא לספק את המודיעין לכל מקבלי ההחלטות במגזר הציבורי.

תחומי האחריות המרכזיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: מדד המחירים לצרכן, נתוני האבטלה ונתוני הצמיחה. אלה הנתונים הבסיסיים שהממשלה צריכה כדי לדעת אם המדיניות שלה עובדת או לא והם מתפרסמים אחת לרבעון.

הפופולריים