בכירים במחנה הממלכתי נגד היועמ"שית: סיבכה את המאמצים להידברות

בכירים במחנה הממלכתי נגד היועמ"שית
במפלגה טוענים כי ההגבלות על נתניהו פוגעות באפשרות להגיע לפשרה בין הצדדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יועצת המשפטית לממשלה יועמ"שית גלי בהרב מיארה נואמת זועמת
צילום: צילום: שיר תורם, פלאש 90

הבוקר הזה | שידור חי

בכירים במחנה הממלכתי מותחים ביקורת חריפה על היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, וטוענים שההחלטה שלה למנוע מראש הממשלה בנימין נתניהו כל עיסוק ברפורמה המשפטית פוגעת ביכולת לייצר שיח בין הקואליציה לאופוזיציה, ומקשה מאוד על האפשרות להשיג פשרה בין הצדדים. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לדברי הבכירים במפלגה, ההחלטה של היועצת סיבכה לטענתם את המאמצים לייצר הסכמות סביב הסוגייה ומגדירים את הדברים שלה כמקוממים במיוחד. עד היום הביקורת על בהרב מיארה בהקשר הזה הגיעה מצד הקואליציה וזו הפעם הראשונה שהיא נשמעת מצד האופוזיציה, ועוד באופן חריף.

אתמול הגישו לבג"ץ באי כוחו של ראש הממשלה נתניהו מסמך תגובה להגבלות היועמ"שית ובו נכתב כי גם אם קיים ניגוד עניינים מותר לו להתבטא באמירות כלליות הנוגעות לקצב התקדמות הרפורמה המשפטית, הצורך בהגעה או אי הגעה להידברות או להסכמה רחבה, והתייחסות עקרונית להצעות בנוגע לרפורמה שהועלו על ידי אחרים.

נתניהו אמר כי קביעת מניעות כוללת וגורפת במסגרת ניגוד העניינים שלו, אינה הכלי היחיד להתמודדות עם ניגוד עניינים, ופסילת בעל תפקיד מלהפעיל את סמכויותיו ולפעול במסגרת תפקידיו החוקיים והחוקתיים צריכה להיות המוצא האחרון.

"פרשנות היועמשית הינה מרחיקת לכת", נאמר במסמך, "אם יוחל הישום המוצע בחוות הדעת החדשה, ניתן יהיה למנוע מכל בעל תפקיד מכהן מעיסוק כמעט בכל דבר ועניין ובכך לאיין את תפקידו. הדבר חמור אף יותר בעניינם של נבחרי ציבור ובכלל זה הבכיר שבהם כמו ראש הממשלה, שכל מהות תפקידם הוא לממש את רצון העם".

הפופולריים