שבוע שלישי בחו"ל: רה"מ נתניהו יטוס בשבוע הבא ללונדון

שבוע שלישי בחו"ל: רה"מ יטוס בשבוע הבא ללונדון
נתניהו צפוי להיפגש בלונדון עם רה"מ רישי סונאק ולהישאר באנגליה בסופ"ש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין ושרה נתניהו טסו ללונדון
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יטוס לחו"ל שבוע שלישי ברציפות. בתוכנית שבע עם איילה חסון פורסם הערב (שני) כי אחרי הטיסות לרומא ולברלין, ראש הממשלה יטוס בשבוע הבא ללונדון.

גורמים המעורים בנושא ציינו כי נתניהו צפוי להיפגש עם מקבילו רישי סונאק. גם במקרה הזה נתניהו צפוי להישאר במשך סוף השבוע באנגליה. מחרתיים ימריא נתניהו לגרמניה ויפגוש ביום חמישי את הקנצלר אולף שולץ. הוא יחזור ארצה בשישי.

נתניהו טס לרומא בחמישי האחרון בצל המחאות נגד הרפורמה המשפטית. המפגינים הכריזו על "יום התנגדות" וראש הממשלה נאלץ להגיע לנמל התעופה בן גוריון במסוק משטרתי.

תרגיל ההטעייה של נתניהו: הטייסים במסוק לא היו מודעים

ברקע הטיסה של נתניהו ללונדון - קריסת הבנקים SVB, בנק שנמצא בשימוש של חברות הייטק, ו-Signature, מהבנקים המזוהים עם תעשיית הקריפטו. נכון לסוף השנה שעברה, סך ההפקדות ב-Signature עמדו על כ-88.59 מיליארד דולרים. משרד האוצר האמריקני והרגולטורים בארצות הברית הודיעו כי כל ההפקדות בבנק הזה ובסיליקון ואלי בנק (SVB), שקרס בסוף השבוע האחרון, יישמרו וכי משלם המיסים לא יישא בהפסדים.

ביום שישי קרס בנק SVB, המלווה העיקרי לחברות טכנולוגיה בעמק הסיליקון בקליפורניה. שלשום הממשל הפדרלי הכריז כי השתלט על הפקדונות בבנק, בהיקף של 175 מיליארד דולר - צעד המשפיע גם על חברות הייטק ישראליות. זהו הבנק ה-16 בגודלו בארצות הברית, ונכסיו נאמדו בדצמבר בכ-209 מיליארד דולרים. הממשל בוושינגטון הודיע כי פקדונות מבוטחים לא ייפגעו, וכי ללקוחות תינתן גישה אליהם. מדובר בקריסת הבנק הגדולה ביותר בארצות הברית מאז המשבר הכלכלי העולמי לפני 15 שנה.

הפופולריים