פרסום ראשון: תפקיד מ"מ הסטטיסטיקן הראשי הוצע גם לאבי שמחון

תפקיד מ"מ הסטטיסטיקן הראשי הוצע גם לאבי שמחון
חשיפת כאן חדשות | ועדת איתור לסטטיסטיקן ראשי בלמ"ס תתכנס בשבוע הבא. אמש נחשף כי נתניהו הקפיא את כל המכרזים בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי שמחון ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל ואריק מרמור, פלאש 90

תפקיד ממלא מקום הסטטיסטיקן הראשי הוצע גם לאבי שמחון, יועצו הכלכלי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אחרי החשיפה בכאן חדשות, ועדת האיתור למינוי הסטטיסטיקן הראשי בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה תתכנס בשבוע הבא. במהלך השבוע תתכנס ועדת הכנה לוועדת האיתור. נמסר כי "תהליך האיתור יבוצע לפי הנהלים ותנאי הסף המקובלים, ללא כל שינוי". בלשכת ראש הממשלה אישרו כי המכרזים הוקפאו זמנית.

תנאי הסף לתפקיד, בין היתר, הם: בעל תואר שלישי באחד מתחומי העיסוק של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, רצוי בסטטיסטיקה כלכלה או דמוגרפיה; ניסיון בביצוע מחקרים מדעיים בתחומי הסטטיסטיקה ו/או הכלכלה; פרסום מחקרים מדעיים בכתבי עת מקצועיים; ניסיון עבודה בין לאומי בתחומי המחקר ועוד.

בוועדת האיתור ישבו מטעם הנציבות - ד״ר אוסנת לב ציון מנהלת המרכז הקופאי אסף הרופא, מנכ"ל משרד רה"מ יוסי שלי ופרופסור אביה ספיבק. לאחר מכן, יובא המינוי לאישור הממשלה. נכון לעכשיו ישנם יותר מעשרה מועמדים לתפקיד.

אמש נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה להקפיא את כל המכרזים בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עד לאיתור ומינוי ראש לשכה "מטעמו". הבקשה החריגה מלשכת ראש הממשלה הגיעה אחרי שהניסיון למנות את מקורבו ומנכ״ל משרדו יוסי שלי לממלא מקום ראש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נכשל.

הפופולריים