"אם יחוקקו החוקים - נפסיק להתנדב למילואים"

נציגי מחאת המילואימניקים: "הצבא שלנו מתפרק"
חברי מחאת המילואימניקים הודיעו על החרפת המאבק, ויתחילו להחתים משרתי מילואים על עצומה לפיה הם לא ישרתו "תחת דיקטטורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסיבת עיתונאים של מחאת המילואימניקים 21.03.23
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

חברי מחאת המילואימניקים מקיימים הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים בהרצליה, במטרה להחריף את המאבק נגד הרפורמה המשפטית. בין התומכים שהגיעו לכנס נמצא גם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ. נציגי המחאה הודיעו שהם מתחילים להחתים משרתי מילואים על הצהרה לפיה הם לא יתנדבו לשירות "תחת דיקטטורה". 

"אם יחוקקו החוקים אנחנו נפסיק את התנדבותינו למילואים", אמר סא"ל במילואים רון שרף, מנציגי המחאה, במסיבת העיתונאים. "אנחנו מודיעים על הסלמת המאבק בלב כבד ובטן מתהפכת. הממשלה ממשיכה לדהור, שר הביטחון שותק והממשלה מפרה את החוזה בינה לבינינו. אנחנו מפחדים מכוח בלתי מוגבל. אם חוקי הדיקטטורה יחוקקו לא יוכל להתקיים צבא העם. צבא העם יש רק בדמוקרטיה. הצבא מתפרק. הקול שלנו רועד".

אל"מ במילואים גרמן גיטלמן הוסיף: "הדרג המדיני חייב לקחת אחריות ולהבין לאן מדרדרים את המדינה. אסור להגיע למצב שנחיה כאן במדינה עם משטר אפל". שירה אטינג, טייסת קרב במילואים, המשיכה: "בג״ץ הפך את צה״ל לצבא טוב יותר ומקצועי יותר, והראה לכל ילדה וילד שהשמיים הם הגבול. אנחנו חוששות שמקומינו ייפגע. אם בג״ץ יהיה מוחלש ייקחו אותנו אחורה, נילחם ככל שניתן נגד כל גורם שייקח אותנו אחורה".

סא"ל ג', לשעבר מפקד יחידה מסווגת בחיל האוויר, אמר בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב: "ברגע שהחוק הראשון עובר, השלטון במדינת ישראל לא דמוקרטי יותר. אין לנו ברירה אלא לשים קו אדום. הם ניסו להביא את הכול במכה אחת, הבינו שזה לא עובד, והחליטו לעשות את זה בתחבולות". על שר הביטחון הוא טען: "אני משוכנע שהוא מבין היטב. הוא לא כמו מרבית אנשי הקואליציה שהם שקרנים. הוא חייב לקום ולהגיד משהו". 

האזינו לריאיון המלא עם סא"ל ג' בכאן רשת ב

בתחילת השבוע מאות אנשי מילואים במערך המבצעים המיוחדים ובמערך הסייבר הודיעו שלא יתייצבו לשירות התנדבותי. הודעת אנשי המילואים המשיכה את קו המחאה של מערך המילואים ביחידות המובחרות, שהודיעו שיתקשו לשרת אם הרפורמה המשפטית תצא לדרך. גם טייסי טייסת 69 התריעו שלא יתייצבו לאימונים. 

הפופולריים