צחי הנגבי: יש מעורבות די חריגה של ארה"ב בענייניה הפנימיים של ישראל

הנגבי: "יש מעורבות די חריגה של ארצות הברית"
ראש המל"ל דיבר בריאיון לכאן חדשות על המתיחות ביחסי ישראל-וושינגטון סביב הרפורמה המשפטית, וטען כי המעורבות מגיעה מידידים נוספים של ישראל בעולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צחי הנגבי בכנס "בשבע", 2019
צילום: הלל מאיר, פלאש 90

ברקע המתיחות בין ישראל לארצות הברית, שהגיעה לשיאה היום עם הביקורת הפומבית של הנשיא ג'ו ביידן, טען ראש המטה לביטחון לאומי, צחי הנגבי, כי ישנה "מעורבות חריגה" של וושינגטון בענייניה הפנימיים של ישראל. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בריאיון לגילי כהן הוסיף הנגבי כי המעורבות האמריקנית לא עומדת לבדה, וכי מנהיגים נוספים ממדינות ידידות לישראל רוצים "שהסאגה הקשה והכואבת" תחלוף.

לדבריו של ראש המל"ל, "ביחסים היו תמיד עליות ומורדות. הנשיא ביידן, כמו כל ישראלי, מוטרד מהמחלוקת הציבורית הזו שהעיקה על כולנו, והוא שמח על כך שיש רגיעה וניסיון להשיג הבנות". הנגבי הבהיר כי "הגישה האמריקנית לא מתערבת עד כדי כך במה שתהיינה בסופו של דבר ההבנות בישראל", אך הוסיף כי "היא מאוד רוצה שנגיע להסכמות".

על המסר של הנשיא ביידן לנתניהו אמר: "קראתי את תמליל השיחה בין ביידן לראש הממשלה, והנשיא אמר לו 'אני סומך עלייך שתמצא את הדרך להגיע לפשרות'. וזה יעזור לנו להתמקד בדברים הגורליים".

בעקבות הביקורת של הנשיא האמריקני, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את השרים שלא להתבטא בנוגע ליחסים בין המדינות. בנאום שנשא מוקדם יותר היום במליאת מנהיגים וירטואלית במסגרת 'פסגת הדמוקרטיה', התייחס נתניהו בעצמו למתיחות ואמר: "בין ישראל לארה"ב יש מדי פעם מחלוקות, אבל אני רוצה להבטיח לכם שהברית בין הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם לבין ישראל, דמוקרטיה חזקה, גאה ועצמאית בלב המזרח התיכון, היא בלתי מעורערת".

הפופולריים