ברקע המשבר ביחסים: שר החוץ אלי כהן שוחח עם מקבילו האמריקני בלינקן

שר החוץ כהן שוחח עם מקבילו האמריקני בלינקן
כהן לבלינקן: ישראל דמוקרטיה חזקה והמחאה נגד הרפורמה המשפטית הוכיחה זאת • בנוסף, ציין שר החוץ כי ישראל העבירה את החקיקה הדרושה לביטול הוויזה לארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלי כהן ואנתוני בלינקן, 30.01.23
צילום: צילום: אי-פי

על רקע המשבר המדיני עם וושינגטון, שר החוץ אלי כהן שוחח עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן. כך מסר הלילה (שישי) משרד החוץ. על פי הודעת המשרד, השר כהן אמר לבלינקן כי שתי המדינות ימשיכו לעבוד יחד להרחבת מעגל השלום למדינות ערביות ומוסלמיות נוספות.

עוד נמסר כי כהן אמר לבלינקן כי ישראל היא דמוקרטיה חזקה והמחאה נגד הרפורמה המשפטית הוכיחה זאת. בנוסף, כהן גם ציין כי ישראל העבירה את החקיקה הדרושה לביטול הויזה לארצות הברית.

עוד יום - נתניהו וביידן כבר לא | האזינו

מוקדם יותר הערב פורסם כי ברברה ליף, עוזרת שר החוץ האמריקני לענייני המזרח התיכון, הזהירה כי מנהיגים באזור, ממדינות ערב, הביעו בפני ארצות הברית את דאגתם בחודשיים האחרונים בנוגע לאי-היציבות בגדה המערבית, והיכולת של ישראל לטפל בסוגייה. היא הסבירה כי החשש נובע, במידה מסוימת, בגלל האירועים הקשורים למחאות ולאי-ההסכמה הציבורית סביב התוכנית המשפטית בישראל.

ליף ציינה כי שמעה לאחרונה דאגה ממנהיגים ערבים על המצב בין ישראל לפלסטינים, ואמרה כי ״במידה מסוימת, היכולת לטפל בזה קופחה בגלל האירועים הקשורים למחאות ולאי-ההסכמה הציבורית בישראל סביב תוכנית השינויים המשפטיים״.

בשיחת תדרוך עם עיתונאים בסיום ביקורה במזרח התיכון, אמרה ליף כי עד כה רואה הממשל רגיעה יחסית בימים הראשונים של חודש רמדאן, וכי ״בקצב איטי, ישנה תזוזה לכיוון של רגיעה״. היא ציינה עוד כי בשיחות בשארם-א-שייח ובעקבה ״שני הצדדים הראו רצינות של כוונות, אבל צעדים בשטח לפעמים מפריעים גם לכוונות הטובות ביותר״.

ליף אמרה עוד כי יהיה המשך לשיחות, אולם לא נקבע עדיין מועד לכך. כמו כן, הדגישה הבכירה האמריקנית כי הממשל עדיין מחויב לרעיון של מדינה פלסטינית עצמאית מכיוון שזו הדרך הטובה ביותר לאפשר לשני הצדדים מידה שווה של חירות ושל הזדמנויות.

הפופולריים