מתחת לרדאר: הביקור ההיסטורי של האישיות האיראנית הבכירה

הביקור ההיסטורי של האישיות האיראנית הבכירה

בן השאה האיראני צפוי להגיע מחר לישראל ולהיפגש עם כמה בכירים ישראלים | כל הפרטים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר האיראני
צילום: יורש העצר האיראני

הבן של השאה האיראני צפוי להגיע לישראל בימים הקרובים, בפעם הראשונה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הוא עתיד לבוא לטקס יום הזיכרון לשואה, וגם צפוי לבקר ביד ושם. על פי התוכנית, הוא יפגוש כמה בכירים ישראלים במהלך שהותו כאן.


שרת המודיעין גילה גמליאל אישרה את הפרסום וכתבה בהודעה כי תארח השבוע את יורש העצר האיראני ובנו של השאה, רזא פהלווי, כאישיות האיראנית הבכירה ביותר שהגיעה אי פעם לביקור פומבי בישראל. עוד נכתבה בהודעת השרה גמליאל: "אנחנו עושים היום את הצעד הראשון כדי לבנות מחדש את הקשרים בין העמים".

יורש העצר האיראני, רזא פהלווי: "העם האיראני שואף לממשלה שתכבד את מורשתו, עם שמירה על זכויות אדם וכיבוד המגוון הדתי והתרבותי, בין היתר באמצעות שיקום יחסי השלום והידידות עם ישראל ושכנותיה האחרות של איראן".

"מיליוני בני ארצי עדיין זוכרים שחיו לצד חבריהם ושכניהם היהודים-איראנים לפני שהמהפכה האסלאמית קרעה לגזרים את מרקם החברה שלנו. הם דוחים את המדיניות האנטי-ישראלית והאנטישמית הרצחנית של המשטר וכמהים לחילופי תרבות, מדע וכלכלה עם ישראל. איראן דמוקרטית תבקש לחדש את קשריה עם ישראל ועם שכנינו הערבים. לדעתי, היום הזה קרוב מתמיד".

הפופולריים