לוין: "אני השר לענייני הרפורמה, השאר לא מעניין"

לוין: אני השר לענייני הרפורמה, השאר לא מעניין
שר המשפטים התבטא במספר פורומים סגורים על תחומי עיסוקו במשרד המשפטים: "אני מקדם את הרפורמה" • תגובת לשכת השר: "מסע ההשמצות לא פוסק, השר הספיק לחתום על עשרות רבות של מינויים, וקיים שורה ארוכה של ישיבות עבודה ודיונים מקצועיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים יריב לוין התבטא לאחרונה במספר פורומים סגורים על תחומי עיסוקו ופועלו במשרד המשפטים כפי שהוא רואה אותם. "אני השר לענייני הרפורמה. אני מקדם את הרפורמה. כל השאר לא מעניין". כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. 

דברי לוין באו להבהיר כי הפעילות השוטפת של משרד המשפטים פחות מעניינת אותו כרגע, והוא לא עוסק בה כי מעייניו נמצאים כעת סביב קידום הרפורמה המשפטית, ובה הוא רואה את ליבת תפקידו.

פגישות העבודה של לוין במשרד המשפטים עם אנשי מקצוע מועטות במיוחד. כך לדוגמה אין ללוין פגישות עבודה קבועות עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרה מיארה או עם פרקליט המדינה עמית איסמן. למעשה, במקום פגישת עבודה שבועית או חודשית כפי המקובל, השר לוין נפגש עם פרקליט המדינה איסמן פעם אחת בלבד.

חלק מהמינויים והתפקידים שצריך לאשר לא מאוישים. כך גם תקנות ותזכירי חוק שהדרג המקצועי מעביר אליו לא מטופלים או לחילופין נחתמים מיד ללא בחינה עצמאית של השר. לתפיסתו של לוין, קידום הרפורמה כעת הוא דחוף, ואילו שאר העניינים סובלים דיחוי ולכן יכולים להמתין לזמנים רגועים יותר, כאשר לוין יוכל לקבל החלטה במתינות וכי אין כוונתו לשמש כחותמת גומי.

מלשכת סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין נמסר  בתגובה כי "מסע ההשמצות הבלתי פוסק המנוהל נגד השר, במטרה לפגוע באיש ציבור אשר למעלה מ-14 שנה הוא אחד מהשרים וחברי הכנסת המשפיעים במערכת הציבורית, בזכות עשייה מסביב לשעון, לא ירתיע את השר מלהמשיך לפעול למען תיקון מערכת המשפט.

הקרב על הדמוקרטיה | עוד יום

"קידום הרפורמה אכן נמצא במיקוד העשייה של השר, נוכח חשיבותו העליונה של הנושא. לצד זאת, הספיק השר לחתום על עשרות רבות של מינויים לתפקידים שונים במערכת המשפט, וקיים שורה ארוכה של ישיבות עבודה ודיונים בנושאים המקצועיים שעל שולחנו. זאת לצד פעילות אינטנסיבית של ועדת השרים לחקיקה בראשה הוא עומד ואשר דנה עד עתה במאות הצעות חוק".

בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב פורסם אתמול כי יותר משלושה וחצי חודשים שאין נציב ביקורת על מייצגי המדינה בערכאות פרקליטות ותובעים משטרתיים. שר המשפטים יריב לוין לא האריך את כהונת ממלאת המקום עד כניסת השופט מנחם פינקלשטיין. בתגובה לפרסום אמר השר כי "השופט בדימוס פינקלשטיין אמור להיכנס לתפקידו בימים הקרובים".

הפופולריים