דרעי וגפני פוצצו את ישיבת הפשרה על חוק הגיור

דרעי וגפני פוצצו את ישיבת הפשרה על חוק הגיור
זאת בעקבות בקשתו של ראש הממשלה להוציא הודעה משותפת ביחד עם נציגות יהדות התפוצות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מימין: ח"כ משה גפני והשרים אריה דרעי ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השר אריה דרעי וח"כ משה גפני פוצצו בכעס את ישיבת ראשי הקואליציה שכינס הבוקר (שישי) ראש הממשלה נתניהו על מנת לדון במשבר סביב חוק הגיור. זאת בעקבות בקשתו של ראש הממשלה להוציא הודעה משותפת ביחד עם נציגות יהדות התפוצות.

ראשי המפלגות דנו באישור מתווה פשרה לפיו העתירות לבג"ץ בנושא הגיור יימשכו בחזרה על ידי העותרים, ומנגד יוקפא חוק הגיור עצמו למשך חצי שנה. במקביל הוצע להקים ועדה בראשות שופט בדימוס שתגבש מסקנות בנושא, לצד בדיקת האפשרות להעניק סמכות גיור לרבני ערים.

חוק הגיור קודם ע"י המפלגות החרדיות במטרה להחזיר את השליטה הבלעדית של מערך הגיור הממלכתי והרבנות הראשית על תחום הגיור. לפי החוק, רק מערך הגיור הממלכתי יוכל לגייר חוקית בישראל. בשנה שעברה איבדה הרבנות את שליטה הבלעדית לאחר שבג"ץ פסק שבתי דין פרטיים יוכלו לגייר.

שר האוצר משה כחלון הגיב לאחר הישיבה בחשבון הטוויטר שלו: "החוסן הלאומי והביטחון האמיתי של עם ישראל נמצא באחדותו. הקשר בין העם היושב בציון לבין אחיו בגולה הוא קשר אמיץ וחזק ועלינו לשמור עליו מכל משמר.אני מצפה מכל הצדדים לחזור ולשבת עד שנגיע למתווה מוסכם."

מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, אמר בתגובה: "הניסיונות להגיע לפשרה הגיונית עם החרדים מוגבלים עד לא קיימים. ליצמן זורק מילה לדרעי, שפוחד שגפני יצייר אותו כוותרן בעיתונות החרדית, ואז לפתע הם עומדים כאיש אחד ומקימים את חזית הסירוב. כך נגררו אחרי סמוטריץ' ואורי אריאל והפסידו את ההישגים המשמעותיים שהיו להם בפשרת הכותל, וכך קרה גם הבוקר בישיבת ראשי הסיעות עם ראש הממשלה. הסמוטריצ'ים עושים סיבוב על החרדים."

הפופולריים