בגלל חשש מלפיד: נתניהו מתכוון לקדם במהירות את חוק הגיוס

בגלל חשש מלפיד: נתניהו מתכוון לקדם במהירות את חוק הגיוס

ראש הממשלה אמר כי הוא מודע לכך שיו"ר יש עתיד מתכוון לערוך קמפיין נרחב בנושא ולכן מעדיף להקטין את "הדימום" הפוליטי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בדרכו לישיבת הממשלה, בשבוע שעבר
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש לקצר הליכים ולקדם במהירות את חוק גיוס החרדים המחודש. זאת לאחר שהחוק הקודם נפסל בבג"ץ, ומתוך חשש שהתמשכות התהליך תשרת את יאיר לפיד ומפלגתו. הדברים פורסמו לראשונה הבוקר (ראשון) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'. 

בישיבה האחרונה של ראשי מפלגות הקואליציה אמר נתניהו שהוא מודע לכך שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מתכוון לערוך קמפיין פוליטי מתמשך סביב הנושא, ולכן המטרה היא לקצר כמה שניתן את הליך חקיקת החוק ולסיימו בהקדם, כדי להקטין את "הדימום" הפוליטי שיכול להיווצר כתוצאה מתהליך מתמשך. המטרה של הקואליציה, לפיכך, היא לסיים את חקיקת החוק החדש עוד במהלך מושב החורף שעתיד להיפתח בעוד כשלושה שבועות. זאת, על אף שבג"ץ העניק לכנסת שנה לצורך חקיקת חוק הגיוס החדש.

חוק הגיוס יוצר לחץ על נתניהו גם מצד המפלגות החרדיות. בשבוע שעבר פורסם ב"כאן" כי ראשי המפלגות החרדיות צפויים להודיע לראש הממשלה שאם חוק הגיוס לא יתקדם בחודשים הקרובים, אז גם החוק שנחשב החשוב מכל לנתניהו - חוק הלאום - לא יתקדם. 

ראשי המפלגות החרדיות, השר אריה דרעי, השר יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה), מרגישים שנושא חוק הגיוס, שנמצא בנפשו של הציבור שלהם, נדחק מהר מאוד מהכותרות, בלי שמישהו בקואליציה דיבר איתם על פתרון.

הפופולריים