ארגון אלמגור ייצא בקמפיין נגד השר ליברמן: קדם עונש מוות למחבלים

ארגון אלמגור ייצא בקמפיין נגד השר ליברמן: קדם עונש מוות

הטריגר לקמפיין של ארגון אלמגור היה החלטת הפרקליטות הצבאית שלא לבקש עונש מוות למחבל מחלמיש, למרות שניתן לעשות זאת כבר כעת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך הקמפיין נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום:

ארגון נפגעי הטרור אלמגור ייצא בקמפיין ציבורי אגרסיבי נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן בטענה שהצעת חוק עונש מוות למחבלים שהגישה מפלגתו היא "עבודה בעיניים". כך פורסם היום (שישי) בכאן ב'. לדבריהם, ליברמן כשר ביטחון מטרפד במו ידיו את האפשרות לקדם עונש מוות כבר היום, גם ללא הצעת חוק.

הטריגר לקמפיין היה החלטת הפרקליטות הצבאית שלא לבקש עונש מוות נגד המחבל עומר אל-עבד, שרצח את שלושת בני משפחת סלומון בפיגוע ביישוב חלמיש. לטענת ארגון אלמגור, ליברמן מכהן כבר שנה וחצי כשר ביטחון ועדיין לא הורה לפרקליט הצבאי הראשי לדרוש עונש מוות למחבלים, למרות שניתן לעשות זאת כבר היום.

עוד טוענים באלמגור כי הצעת החוק שהגישה "ישראל ביתנו" היא לא יותר מספין, שנועד להסיט את תשומת הלב מכך שגם ללא הצעת חוק ניתן לגזור עונש מוות למחבלים.

הקמפיין נגד ליברמן צפוי לכלול שלטי חוצות, עצומה, פניה למגזר הרוסי, שם נעשה חלק גדול מהקמפיין של ליברמן, מחאת משפחות מול משרד הביטחון וגם מול ביתו, וכן פנייה לוועדת חוץ וביטחון של הכנסת בנושא.

גורם בסביבתו של שר הביטחון מסר בתגובה: "החוק מאפשר כרגע עונש מוות רק בהחלטה פה אחד ורק ביהודה ושומרון. במהלך המשא ומתן הקואליציוני בשנה שעברה ישראל ביתנו ניסתה להכניס סעיף במסגרתו יחוקק שעונש מוות יתקבל ברוב רגיל, אך היועץ המשפטי לממשלה התנגד. לכן העניין לא מומש. הצעת החוק הוגשה פעם נוספת על ידי ישראל ביתנו".

הפיגוע בחלמיש אירע בערב יום שישי ב-21 ביולי. המחבל נכנס ליישוב חלמיש ודקר למוות את יוסף סלומון, בן 70, ואת ילדיו חיה, בת 46, ואלעד, בן 36. אחד השכנים, לוחם ביחידת עוקץ, שמע צעקות מבית משפחת סלומון, נטל את נשקו וירה לעבר המחבל דרך החלון. לאחר מכן, נכנסו הלוחם ואביו לבית בו בוצע הפיגוע והזעיקו את כוחות הביטחון.

הפופולריים