המשטרה מגיבה להאשמות נתניהו: "מתקפות חסרות שחר"

המשטרה מגיבה להאשמות נתניהו: "מתקפות חסרות שחר"

לאחר שראש הממשלה טען ל"צונאמי של הדלפות" סביב חקירותיו, במשטרה השיבו: "לא ניגרר למתקפות שנועדו לשבש את עבודתנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל רוני אלשיך
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה פרסמה הלילה (ראשון) הודעת תגובה להאשמות שהטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדף הפייסבוק שלו, שם טען כי ישנו "צונאמי של הדלפות לא חוקיות" הנוגעות לחקירות שמתנהלות נגדו. "מדובר במתקפות חסרות שחר", נאמר בהודעת המשטרה.

"משטרת ישראל עושה את עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק", נכתב עוד בהודעה.

בפוסט שפרסם ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלו אמש, כתב נתניהו: "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה, בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי. ההחלטה של המפכ"ל להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

בתחילת החודש פרסם לראשונה הפרשן מוטי גילת בכאן 11 כי המשטרה צפויה לחדש את החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד – תיק 1000 (פרשת המתנות) ותיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס). בנוסף, הוא יידרש גם למסור עדות בתיק 3000, הנוגע לפרשת הצוללות והרכש הביטחוני, שבו הוא אינו חשוד. בנוסף, אמש פורסם גם בחדשות ערוץ 2 שנתניהו יזומן בשבועיים הקרובים לחקירות נוספות בתיקי 1000 ו-2000.

במסגרת תיק 1000, מנהלת המשטרה חקירה נגד ראש הממשלה בחשד שקיבל טובות הנאה ומתנות מאנשי עסקים. מאז נפתחה החקירה בדצמבר 2016, נחקר ראש הממשלה באזהרה מספר פעמים. בנוסף לתיק זה, חוקרת המשטרה את מה שזכה לכינוי תיק 2000 בו ישנו חשד לפיו ניסו נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, לתאם מהלכים להגבלות על עיתון ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד בכלי התקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות שבבעלותו של מוזס.

הפופולריים