ארדן לכאן רשת ב': יש צדק בדברי נתניהו, נוכחות חורב בעיתית

ארדן לכאן רשת ב': יש צדק בדברי נתניהו, נוכחות חורב בעית

השר לביטחון הפנים הגיב על הביקורת החריפה של רה"מ נגד המשטרה. ח"כ בן ארי תקפה את נתניהו: "הבעיה לא במפכ"ל, הבעיה היא אצלך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן ובנימין נתניהו
צילום: צילום: עמית שבי, פלאש 90

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב הבוקר (ראשון) בראיון לכאן רשת ב' לביקורת שהטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נגד המשטרה בגין הדלפות לתקשורת בנוגע לחקירותיו. ארדן אמר בתכנית "קלמן ליברמן" כי נתניהו לא הטיל ספק ביושרו של המפכ"ל, רוני אלשיך, אך הדגיש כי "יש צדק בנקודה של ראש הממשלה בנוגע להדלפות".

"שוחחתי אתמול עם היועץ המשפטי לממשלה וביקשתי ממנו לשקול לפתוח בבדיקה מקיפה מי מדליף מחקירות ראש הממשלה", אמר ארדן על רקע הפרסום של הפרשן מוטי גילת בכאן 11 שלפיו המשטרה צפויה לחדש את החקירות נגד נתניהו בתיקי 1000 ו-2000 שבהם הוא חשוד לאחר תקופת החגים. לדבריו, "ראש הממשלה בסך הכל האיר בזרקור את נושא ההדלפות ואת הימצאותו של גורם פוליטי סביב צמרת המשטרה".

על היועץ ליאור חורב, שנתניהו האשים כי ההדלפות מחקירותיו החלו מאז העסקתו במשטרה, אמר השר לביטחון הפנים: "ברגע שיש יועץ שהעבר שלו הוא פוליטי, שממשיך להביע בטוויטר את עמדותיו בנוגע לכל מיני נושאים פוליטיים שעל סדר היום – ודאי שבנוכחות שלו יש כדי לפגוע באמון הציבור. בתקופה כל כך רגישה של חקירת ראש ממשלה מכהן, כל מי שפועל מטעם המשטרה צריך לעמוד בקריטריונים ציבוריים מאוד גבוהים".

"ראש הממשלה מתח ביקורת בתחום אחד ויחיד, והוא נושא ההדלפות, שלדעת מי שפרסם את ההודעה יש להן קשר להעסקה של ליאור חורב", המשיך ארדן. לדבריו, "ראש הממשלה הוא לא יותר ולא פחות מכל אדם ואזרח אחר מול גורמי המדינה. הוא מאמין בחפותו. אם הוא חושב שמשטרת ישראל, או מישהו בתוך המשטרה, גורם לו עוול בממשק שיש לו כנחקר - הוא יכול להביע את עמדתו. אני לא רואה בהודעה שלו הבעת אי-אמון כוללת במשטרה".

בתוך כך, ח"כ מירב בן ארי (כולנו) מתחה היום ביקורת מתוך הקואליציה נגד נתניהו. "אדוני ראש הממשלה, הבעיה היא לא במפכ"ל שאותו בחרת בעצמך, היא לא בחוקרים המבצעים את תפקידם ולא בהדלפות מהחקירות. הבעיה היא אצלך", צייצה בן ארי בחשבון הטוויטר שלה.

גם חברתה למפלגה, ח"כ רחל עזריה, צייצה: "קו אדום נחצה במתקפה על המשטרה, ואנו לא נאפשר זאת. המשטרה היא היסוד של ביטחון האזרחים ושלטון החוק. עלינו לאפשר לשוטרים למלא את תפקידם נאמנה".אמש, סמוך לחצות, פרסמה המשטרה הודעת תגובה להאשמות שהטיח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדף הפייסבוק שלו, שם טען כי ישנו "צונאמי של הדלפות לא חוקיות" הנוגעות לחקירות שמתנהלות נגדו. "מדובר במתקפות חסרות שחר", נאמר בהודעת המשטרה.

"משטרת ישראל עושה את עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק", נכתב עוד בהודעה.

בפוסט שפרסם ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלו אמש, כתב נתניהו: "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה, בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי. ההחלטה של המפכ"ל להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

בתחילת החודש פרסם לראשונה הפרשן מוטי גילת בכאן 11 כי המשטרה צפויה לחדש את החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד – תיק 1000 (פרשת המתנות) ותיק 2000 (השיחות עם נוני מוזס). בנוסף, הוא יידרש גם למסור עדות בתיק 3000, הנוגע לפרשת הצוללות והרכש הביטחוני, שבו הוא אינו חשוד. בנוסף, אמש פורסם גם בחדשות ערוץ 2 שנתניהו יזומן בשבועיים הקרובים לחקירות נוספות בתיקי 1000 ו-2000.

במסגרת תיק 1000, מנהלת המשטרה חקירה נגד ראש הממשלה בחשד שקיבל טובות הנאה ומתנות מאנשי עסקים. מאז נפתחה החקירה בדצמבר 2016, נחקר ראש הממשלה באזהרה מספר פעמים. בנוסף לתיק זה, חוקרת המשטרה את מה שזכה לכינוי תיק 2000 בו ישנו חשד לפיו ניסו נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, לתאם מהלכים להגבלות על עיתון ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד בכלי התקשורת מקבוצת ידיעות אחרונות שבבעלותו של מוזס.

הפופולריים