נתניהו לשר ההגנה של רוסיה: "לא ניתן לאיראן להתבסס בסוריה"

נתניהו לשר ההגנה של רוסיה: "לא ניתן לאיראן להתבסס בסורי

ראש הממשלה וליברמן נפגשו עם שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו, ברקע תקיפת חיל האוויר בסמוך לדמשק. השלושה דנו גם בהסכם הגרעין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד סרגיי שויגו
צילום: דף הפייסבוק של ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן נפגשו הבוקר (שלישי) בירושלים עם שר ההגנה של רוסיה, סרגיי שויגו. השלושה עסקו בעיקר בניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה. "איראן צריכה להבין שישראל לא תאפשר זאת", אמר נתניהו לשויגו, ברקע התקיפה של חיל האוויר ליד דמשק.

לצד אזהרותיה של ישראל מהתבססותה של איראן בסוריה, עלתה בפגישה גם סוגיית הסכם הגרעין עם איראן. נתניהו אמר כי אם העסקה לא תשתנה, אז בתוך שמונה עד עשר שנים יהיה לטהראן ארסנל של נשק גרעיני.

שויגו נחת אתמול בצהריים ונפגש עם ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש אמ"ן אלוף הרצי הלוי וראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון זהר פלטי. לפני הפגישה התקבל שר ההגנה הרוסי במסדר כבוד בקריה ונפגש עם וטראנים.

בדברים שנשא לפני פגישת השניים, הדגיש ליברמן כי זה הוא ביקורו הראשון של שר ההגנה רוסי במדינת ישראל וכי אין לכך חשיבות רגילה.שר הביטחון אמר: "אנחנו מאוד מעריכים את יחסינו עם הרוסים, בעיקר את הפתיחות והכנות, לא תמיד אנחנו מסכימים אבל תמיד אנחנו מדברים בצורה כנה ופתוחה. אנחנו מאמינים שברגע שיש דיאלוג פתוח וכן אז אפשר להתגבר על כל הבעיות".

ליברמן התייחס גם לחלקה של רוסיה בניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה: "אנחנו מאוד מעריכים את הזיכרון של מלחמת העולם השנייה, הרבה מהסבים והסבות שלנו נלחמו בשורות הצבא האדום ואנחנו מעריכים את היחס, את הזיכרון של רוסיה היום ואת איך שהיא מתייחסת לזכרם של אלו שנלחמו ונפלו במלחמת העולם השנייה. ברוך הבא".

שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו, מתקבל בקריה לצד שר הביטחון, אביגדור ליברמן (צילום: פלאש 90)

אתמול, לפני נחיתת שר ההגנה הרוסי בישראל, תקף חיל האוויר סוללת הגנה אווירית של צבא סוריה בסמוך לדמשק, לאחר ששוגרה ממנה טילים לעבר מטוסי קרב ישראליים שעסקו במשימת איסוף מודיעין במרחב האווירי של לבנון. 

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, מסר לאחר התקיפה כי "אנו לא נאפשר פרובוקציה מן הסוג הזה ונגיב". הוא הבהיר כי ישראל לא מעוניינת להסלים את המצב, וסיכם: "מבחינתנו, האירוע הסתיים".

ראש הממשלה, נתניהו, התייחס לתקיפה בסוריה  ואמר כי ישראל תפעל באותה הדרך כל אימת שתידרש לכך: "המדיניות שלנו ברורה: מי שמנסה לפגוע בנו, אנחנו פוגעים בו", אמר נתניהו. רה"מ המשיך: "היום ניסו לפגוע במטוסינו - לא מקובל עלינו. חיל האוויר פעל בדיוק, במהירות, והשמיד את מה שצריך להשמיד. אנחנו נמשיך לפעול במרחב ככל שדרוש כדי להגן על ביטחון ישראל".

הפופולריים