גרינבלט על ביקור כחלון ברמאללה: "התקדמות חשובה"

גרינבלט על ביקור כחלון ברמאללה: "התקדמות חשובה"

שר האוצר נועד עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה, ודן עמו בשיתוף פעולה כלכלי. שליחו של טראמפ לאזור צייץ: "צעדים בעלי משמעות שמסייעים לשלום"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברי הצוותים ברמאללה, אמש
צילום: -

שליחו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, הביע היום (שני) שביעות רצון מהביקור שערך אתמול ברמאללה שר האוצר משה כחלון. גרינבלט צייץ בחשבון הטוויטר שלו תמונה מהמפגש שערך כחלון עם ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, וכתב כי מדובר בצעד חשוב של שני הצדדים.

"זו התקדמות חשובה בין ישראל והפלסטינים, שאותה הובילו ראמי חמדאללה, משה כחלון והאלוף מרדכי", צייץ גרינבלט. "אלה צעדים בעלי משמעות בנקודות מפתח כלכליות – הכנסות, מסים והשקעות – שמסייעים בחתירה לשלום".

מדובר בפגישה השנייה בין כחלון לחמדאללה שנערכה השנה. מלבד מתאם פעולות הממשלה בשטחים נכחו בה גם ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג', הממונה על העניינים האזרחיים ברשות חוסיין א-שייח, ושר האוצר הפלסטיני שוכרי בשארה.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית וופא דווח, כי הצד הפלסטיני הדגיש בפגישה את התנגדותו לבנייה החדשה בהתנחלויות, באזור שבין ירושלים לרמאללה, ודרש להפסיקה בטענה כי מדובר באיום על פתרון שתי המדינות. כמו כן, ביקשו הפלסטינים לאסור על כניסת "המתפללים הקיצוניים", כלשונם, להר הבית. לדבריהם, הדבר "מייצר אווירת מתיחות ודוחף את האזור לסכסוך דתי"

על פי הדיווח הפלסטיני, הפגישה עסקה גם בהקלת מדיניות הסגר על רצועת עזה ובסוגיות כלכליות הרלוונטיות לשני הצדדים. הפלסטינים ביקשו מהצד הישראלי הקלות בכל הקשור לקידום פרויקטים בשטחי C בגדה.

הפופולריים