ח"כים צעקו לאמסלם: "התייעצת עם נתניהו על חוק ההמלצות?"

ח"כים צעקו לאמסלם: "התייעצת עם נתניהו על חוק ההמלצות?"

בוועדת הפנים של הכנסת התקיים דיון סוער סביב החוק של הח"כ מהליכוד. פרקליט המדינה: "יש בעייתיות קשה בהצעה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דודי אמסלם
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת הפנים של הכנסת דנה היום (שלישי) בהצעת "חוק ההמלצות" שיזם ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, ולפיו המשטרה לא תמליץ על המשך הטיפול בתיקים בתום החקירה. במהלך הדיון נרשמו חילופי דברים בין חברי הוועדה, שהתפרצו לעבר אמסלם וצעקו לו: "התייעצת קודם עם נתניהו לגבי הצעת החוק?".

בדיון הסוער השתתף גם פרקליט המדינה, שי ניצן, שהגדיר את הצעתו של אמסלם כבעייתית. "יש בעייתיות קשה בהצעה הזו", הסביר. "עבורי זה חיוני שאשמע את המלצות המשטרה. היא זו שחוקרת, גובה עדויות, רואה את העדים פנים מול פנים. זו המומחיות שלהם ועל בסיסה הם מגבשים עמדה אם יש תשתית ראיתית. הם עוזרים לי לעשות את המיטב שלי, והצעת החוק הזו אומרת שהם לא יוכלו לעזור לי יותר".

לצד זאת, פרקליט המדינה אמר כי "לא תמיד המלצת המשטרה מתקבלת, ואז אם אדם הולך עם המלצת משטרה מעל ראשו - זה בהחלט פוגע בו. עניין פרסום ההמלצה הוא שאלה מורכבת, כי מצד שני יש אינטרס שהציבור יידע איפה עומדת החקירה". 

ח"כ אמסלם פנה לניצן ותהה: "אתה לא חושב שהעמדה שלך צריכה להיות מנותקת לחלוטין מהמלצת המשטרה? הרי מדובר בדיני נפשות. אנשים הולכים עם אות קין על הראש בגלל המלצת משטרה להעמיד אותם לדין".

בהמשך פנה הח"כ לפרקליט המדינה ואמר: "אתם לא נלחמים בהדלפות מהפרקליטות". ניצב השיב לו כי הדבר לא נכון, ואמסלם ענה: "מתי בפעם האחרונה פתחתם בחקירה נגד הדלפה?"

ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אמר: "לא ראוי שנושא כל כך מורכב יוסדר באמצעות יוזמה של ח"כ פרטי וללא התייעצות עם גורמי המקצוע". ח"כ תמר זנדברג (מרצ) סולקה מהדיון מכיוון ששאלה את שי ניצן שאלה ללא אישור והוצאה בכוח. גם ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני הוצא. בדיון השתתפו גם חברי הכנסת קרין אלהרר (יש עתיד) ואורן חזן (הליכוד).

הפופולריים