המשבר בקואליציה: ראשי המפלגות החרדיות נפגשים עם נתניהו

ראשי המפלגות החרדיות נפגשים עם נתניהו

דרעי, גפני וליצמן שהתפטר הבוקר הוזמנו ללשכת ראש הממשלה. הצדדים דנים בין היתר בפשרה לחוק המרכולים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בדרכו לישיבת הממשלה, החודש
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים (ראשון) בלשכתו עם ראשי המפלגות החרדיות ברקע המשבר הקואליציוני. השרים יעקב ליצמן, שהתפטר הבוקר, אריה דרעי, וכן ח"כ משה גפני (יהדות התורה) נועדים עם נתניהו החל משעה 16:30 בניסיון להגיע לפשרות בחוקי השבת והמרכולים, כמו גם מינויו של ליצמן לסגן שר תוך שינוי חקיקה במקרה הצורך. בפגישה משתתפים גם יו"ר הקואליציה דוד ביטן ושר התיירות יריב לוין.

מי הכריח את ליצמן לפרוש | עקיבא ווייס

הפגישה בין הצדדים מתקיימת כמה שעות אחרי שראש הממשלה ביטל לראשונה את ישיבת ראשי סיעות הקואליציה, אחרי שליצמן, דרעי וגפני הודיעו שיחרימו אותה. השר דרעי אף החרים את ישיבת הממשלה שנערכה לפני כן. הבוקר הגיש ליצמן את התפטרותו מתפקיד שר הבריאות, בעקבות משבר עבודות הרכבת בשבת. בהצהרה שמסר בעקבות ההתפטרות האשים ליצמן כי "רכבת ישראל הפכה את השבת ליום השיפוץ הלאומי", וטען כי הליכוד הפר את ההסכמים הקואליציוניים מול המפלגות החרדיות.

 במקביל, ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום את חוק המלצות המשטרה, בתנאי שתימחק הפסקה שבה היועץ המשפטי לממשלה יורה לפתוח בחקירה במקרה של הדלפה. ההצעה תובא לקריאה ראשונה בכנסת, ואחר כל תשוב אל ועדת השרים לפני הקריאה השנייה והשלישית. החוק קובע כי המשטרה לא תוכל לפרסם אם יש לשיטתה די ראיות כלפי חשוד כדי להגיש נגדו כתב אישום.  

הפופולריים