באופוזיציה תוקפים את חוק ההמלצות: "תפור לנתניהו, התנהגות של מאפיה"

באופוזיציה תוקפים את חוק ההמלצות: "תפור לנתניהו, התנהגו
אישורו של החוק המתוקן בוועדת הפנים עורר תגובות זועמות במערכת הפוליטית. לפיד: "זה חוק נתניהו". גבאי: "הקואליציה - כמו אחרונת הכנופיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברי כנסת מהאופוזיציה תקפו היום (שני) בחריפות את אישורו של חוק ההמלצות המתוקן בוועדת הפנים של הכנסת. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, קבע כי החוק "נתפר עבור נתניהו", ויו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, האשים את חברי הקואליציה כי הם "שותפים לפשע ולטרפוד החקירות של נתניהו".

במהלך ישיבת הסיעה של יש עתיד, אמר יו"ר המפלגה לפיד: "אחרי שנתניהו אמר שחשוב שהחוק לא יהיה קשור אליו אישית, הם נלחמו כמו משוגעים כדי שהחוק יהיה קשור אליו אישית. דאגו שהחוק יחול גם על חקירות נתניהו, זה נתפר עבור מידותיו".

"היממה האחרונה היא הסיבה לכך שאזרחים רבים שונאים את הפוליטיקה המגעילה בבניין הזה", המשיך לפיד. "זה חוק נתניהו. זה חוק שתפור לפוליטיקאים, ראשי משפחות פשע ופוליטיקאים שמתנהגים כמו ראשי משפחות פשע".יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, כינה בישיבת הסיעה השבועית את הקואליציה "רופסת ושותפה לפשע". לדבריו, "כל הפייק משבר קואליציוני נועד להסיט את תשומת הלב הציבורית מחוקי השחיתות של נתניהו. אנחנו ממש קרובים לטורקיה.

"נתניהו אמר שלא יהיה כלום, אבל לא יהיה כלום כי יש פה קואליציה רופסת ששותפה לפשע. הם שותפים לטרפוד החקירות של נתניהו. מתנהלים כמו אחרוני חברי כנופיות שנשלחים לשבש חקירות ולטשטש את זירות הפשע".

חוק ההמלצות המתוקן יאפשר למשטרה להגיש המלצות על העמדה לדין בכל תיק, אך מבלי לפרסמן בפומבי. בהצעה בקריאה ראשונה בוועדת הפנים תמכו בו תשעה ח"כים, לעומת שישה מתנגדים.

החוק אושר בוועדה הודות לפשרה שהושגה קודם לכן בין הליכוד לבין כולנו, ושפרטיה פורסמו לראשונה בכאן רשת ב'. במפלגתו של משה כחלון דרשו תחילה כי החוק לא יחול על חקירותיו של ראש הממשלה בתיקים 1000 ו-2000, שכבר נפתחו, אך לבסוף התרצו. 

הפופולריים