פרסום ראשון: ח"כים פנו לנשיאות הכנסת – בטלו את האיסור לעלות להר הבית

פרסום ראשון: המאבק להתרת עלייה של ח"כים להר הבית מתחדש

חברי הכנסת יהודה גליק ושולי מועלם טוענים כי האיסור מהווה "הפרה בוטה" של החסינות הפרלמנטרית. בעקבות פנייתם, ועדת הכנסת תקיים דיון דחוף בנושא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ יהודה גליק בכניסה להר הבית
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הח"כים יהודה גליק (הליכוד) ושולי מועלם (הבית היהודי) מחדשים את המאבק לעלייה להר הבית – כך פורסם הבוקר (רביעי) לראשונה בכאן רשת ב'. בפנייה שהגישו לנשיאות הכנסת, טוענים שני הח"כים כי האיסור עליהם לעלות להר מהווה הפרה בוטה של חוק חסינות חברי הכנסת.

"האיסור הגורף על חברי כנסת לעלות להר הבית, הנמשך למעלה משנתיים, מהווה הפרה בוטה של חוק חסינות חברי הכנסת ושל החלטת ועדת האתיקה של הכנסת בעניין", כתבו גליק ומועלם לנשיאות הכנסת. עוד נטען כי "ברור שאין עוד סיבה להמשיך באיסור, והמשכו מהווה הפרה בוטה של זכויות חברי הכנסת".

בנשיאות הכנסת קיבלו את הבקשה של הח"כים והודיעו בתגובה כי ועדת הכנסת, האחראית על חסינות חברי הכנסת וזכויותיהם, תקיים דיון דחוף בנושא כדי להביע את עמדתה. הנשיאות הורתה לועדה לקיים דיון מהיר – בתוך עשרה ימים – ולבדוק אם האיסור על ח"כים לעלות להר אכן מהווה הפרה של חסינותם כפי שנטען.

הבוקר אמר ח"כ גליק בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב' כי "חברי כנסת זכאים על פי החסינות שלהם ליתר חופש תנועה. איך יכול להיות שראש הממשלה מפר ברגל גסה את החוק? חוק חסינות חברי הכנסת אוסר על ראש הממשלה למנוע מחבר כנסת חופש תנועה".

הפופולריים