1,280 הסתייגויות נדחו: ועדת הפנים אישרה את חוק ההמלצות

ועדת הפנים של הכנסת אישרה את חוק ההמלצות

חברי הוועדה בראשותו של ח"כ דוד אמסלם הצביעו במשך שעות ארוכות על ההסתייגויות שהגישה האופוזיציה נגד החוק, ודחו אותן. עדיין לא נקבע מועד להצבעה בקריאה שנייה ושלישית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ורוני אלשיך
צילום: צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

ועדת הפנים של הכנסת בראשות ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) אישרה הבוקר (רביעי) את חוק המלצות המשטרה לקראת הצבעה בקריאה שניה ושלישית. חברי הוועדה דחו את 1,280 ההסתייגויות שהגישה האופוזיציה נגד החוק, בדיון שנמשך שעות ארוכות.

ההצבעה על ההסתייגויות השונות החלה עוד ביום שני והסתיימה בבוקר. כעת, יעבור החוק להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. מועד ההצבעה טרם נקבע.

ההצבעה בוועדה אמורה הייתה להתקיים כבר בתחילת השבוע שעבר, אך היא נדחתה על רקע הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מבקש להחריג את עצמו מהחוק. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי שינוי העמדה של נתניהו כלפי חוק ההמלצות נבע מההבנה בלשכתו כי החוק לא ישיג רוב בקואליציה - מלבד הקשיים מצד מפלגת כולנו של משה כחלון, גם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, העביר מסר שלפיו הוא מתכוון לאפשר לחברי מפלגתו חופש הצבעה על חוק ההמלצות. בעקבות כך, החליט ראש הממשלה לסגת מהחוק ולהכריז כי לא יחול על חקירותיו.

בהודעה שפרסם אז, הצהיר נתניהו כי חוק ההמלצות הוא "חוק טוב", אך למרות זאת הוא ביקש מח"כ אמסלם שלא יחול על חקירותיו בתיקים 1000 ו-2000. נתניהו ביקר פעם נוספת את התנהלות המשטרה וכתב כי "ממילא ברור לכל שלהמלצות המשטרה בענייני אין שום משמעות. נראה שהן נקבעו כבר בתחילת החקירה, הודלפו לכל אורכה, ולא השתנו למרות העובדות הברורות שמוצגות פעם אחר פעם - שמוכיחות שלא היה כלום".

הבוקר התייחס ח"כ מיקי זוהר מהליכוד להצבעה על חוק ההמלצות, ואמר בכאן רשת ב' כי החוק נולד מתוך "לחץ לא הגיוני על המשטרה מצד גופי השמאל והתקשורת". לדבריו, החוק המונע מהמשטרה לפרסם את המלצותיה לגבי העמדה לדין בתום חקירות הוא הכרחי "כדי לדאוג שהדמוקרטיה תנצח".

הפופולריים