חוק ירושלים אושר בכנסת: "התשובה להצבעת האו"ם"

חוק ירושלים אושר בכנסת: "התשובה להצבעת האו"ם"

המליאה אישרה ברוב של 64 תומכים מול 51 מתנגדים את החוק, המחייב רוב של 80 ח"כים לוויתורים טריטוריאליים בבירה. בנט: "לא יהיו עוד תרגילים פוליטיים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט וח"כ שולי מועלם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה לפנות בוקר (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את "חוק יסוד ירושלים מאוחדת", הקובע כי יידרש רוב מיוחד של 80 חברי כנסת כדי לבצע בעתיד ויתור טריטוריאלי על חלקים מירושלים, או למסור חלקים בעיר לריבונות זרה. הצעתה של ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) עברה ברוב של 64 תומכים מול 51 מתנגדים.

האזינו: ח"כ עפר שלח (יש עתיד) בקלמן-ליברמן על חוק ירושלים

"היום הבטחנו את אחדות ירושלים לצמיתות. העברנו חוק שמשריין את ירושלים, כך שלא ניתן יהיה לחלק אותה אלא ברוב עצום של 80 חברי כנסת", אמר שר החינוך נפתלי בנט בתגובה לאישור החוק. "הר הזיתים, העיר העתיקה ועיר דוד לעולם יישארו בידנו. לא יהיו עוד תרגילים פוליטיים שיאפשרו את קריעת הבירה שלנו. זו גם תשובת ישראל להצבעת האו״ם המבישה נגד ירושלים".

השר לענייני ירושלים זאב אלקין הגיב אף הוא על החוק: "אני מברך את הכנסת על אישור ברוב גדול של תיקון לחוק יסוד ירושלים, המחזק את חומת המגן כנגד אלה משמאל שעלולים לנסות לפגוע בעתיד בריבונות הישראלית בירושלים המאוחדת".

מוקדם יותר הלילה מליאת הכנסת אישרה גם את חוק מימון הפריימריז, שיזם יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם. על פי הצעת החוק, ייאסר על מועמדים בפריימריז של מפלגות לקבל תרומות במסגרת הבחירות הפנימיות מגורמים פרטיים. 

הפופולריים