השר אריאל: הגיע הזמן שגם אצל הפלסטינים יהיו הרוגים

השר אריאל: גם בצד השני צריכים להיות הרוגים

בראיון לכאן רשת ב' ביקר השר מהבית היהודי את ליברמן על אי ההרתעה של צה"ל, אך שיבח את שר הביטחון על היוזמה לקצץ בכספים שהרשות הפלסטינית מחלקת למשפחות מחבלים. ח"כ סמוטריץ' היה בזירת הפיגוע ותיאר את המראות הקשים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר אורי אריאל
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר אורי אריאל העביר הבוקר (רביעי) ביקורת על שר הביטחון בעקבות פיגוע הירי אמש בשומרון, שבו נרצח הרב רזיאל שבח. אריאל  הביע תרעומת על כך שמחבלים פלסטינים מבצעים פיגועים ורוצחים יהודים, אך כאשר כוחות הביטחון תוקפים "אין הרוגים פלסטינים מחבלים, טרוריסטים, ולא פצועים". השר אמר את הדברים בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

"איזה מין נשק יש לנו, כזה מיוחד, אנחנו רואים גם תמונות עם אש ותמרות עשן, אבל אין אף פצוע. באמת נשק סודי ומיוחד במינו. הגיע הזמן שיהיו שם גם פצועים וגם הרוגים", אמר השר אריאל ושיבח את שר הביטחון אביגדור ליברמן על הכוונה לקצץ בסיוע לרשות הפלסטינית אם תמשיך לשלם כסף למשפחות של מחבלים. "הפלסטינים יוצאים מזה נקיים ועוד משלמים למשפחות הטרור כספים, טוב עושה שר הביטחון שמביא חוק לשלול מהם את הכספים הללו – יוזמה ברוכה".

אריאל התייחס גם למדיניות שליברמן דיבר עליה בתחילת הקדנציה שלו כשר ביטחון. "פעם שמענו שיש מדיניות של גזרים ויש מקלות. שיפעיל את המקלות. איזה מקל כן יהיה. אולי היה כדאי להפעיל את זה לפני כדי שזה לא יקרה. אפשר להגלות משפחות ממקום מושבן, אפשר להרוס את בתיהן". השר הוסיף כי "אסור להתגונן. צריך להתקיף. הבא להורגך, השכם להורגו. לא צריך לחכות כדי לטפל בבעיה כל כך משמעותית".חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיע לזירת הפיגוע זמן קצר מאוד אחרי הירי, ותיאר את שאירע בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב': "תמונות קשות. חבר'ה מחוות גלעד התחילו לרוץ לכביש. עצרתי ושאלתי מה קורה ואמרו לי ששמעו צרורות. יצאנו עם אקדחים שלופים, ראינו שאין שום דבר. המשכתי לנסוע וראיתי את הרכב שלו (הרב רזיאל שבח). הוא ישב באוטו בלי לזוז. הוצאנו אותו מהאוטו. ידענו שהוא חי וקצת שמחנו. כשאנחנו היינו הוא כבר לא דיבר. היה ברור שזה פיגוע בגלל שכל האוטו היה מחורר".

"יש שתי סוגיות שצריך לעשות ברמה המיידית. ברמה הביטחונית אסור לאפשר את הפרצות. צה"ל דגל שצריך לנקז את התנועות לצירים מרכזיים שמהם אפשר לשלוט. להחזיר את המחסומים, אמנם זה יכביד על האוכלוסייה אך אם הם רוצים מרקם חיים - צריך שלא יהיה טרור.  שתיים, צריך להכשיר את כל המאחזים הלא מוסדרים. הצורך לסגור את שכם זה כדי להגן על תושבי תל אביב", אמר חבר הכנסת סמוטריץ'.

הרב רזיאל שבח, בן 35 ואב לשישה מהמאחז חוות גלעד בשומרון, נפגע מירי לעבר רכבו סמוך ליישוב. שבח נורה בידי מחבל מרכב חולף בכביש באזור, נפצע באורח קשה והספיק להתקשר למד"א ולדווח שנורה. כוחות רפואיים שהוזעקו לאזור טיפלו בו, ופינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב אנוש, אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

אלמנתו יעל הודיעה כי בכוונת המשפחה לקבור אותו באדמת היישוב: "רזיאל ביקש שאם יקרה לו משהו הוא ייקבר בחוות גלעד. אנחנו מכבדים את בקשתו ונקבור אותו בישוב שכל כך אהב". היא קראה להגיע להלוויה ביישוב: "אני מבקשת מכל עם ישראל להגיע ללוות את רזיאל היקר". 

הפופולריים