אש"ף: להשעות את ההכרה בישראל עד שתכיר בפלסטין

אש"ף: להשעות את ההכרה בישראל עד שתכיר בפלסטין

המועצה המרכזית של אש"ף קוראת להנהגת הארגון לדרוש מישראל הכרה במדינת פלסטין בגבולות 67', וכן להפסיק את התיאום הבטחוני. ההכרזה טעונה אישור של יו"ר הרשות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן עם בכירי אש"ף
צילום: צילום: אי-פי

יממה לאחר נאומו התוקפני של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נגד הממשל האמריקאי וישראל בכינוס המועצה המרכזית של אש"ף, גם המועצה עצמה מחריפה את הטון. חברי המועצה קראו אמש (שני) להנהגת הארגון להשעות את ההכרה בישראל, עד להכרה במדינת פלסטין בגבולות 67'. בנוסף, נדרשת ישראל לבטל את סיפוח מזרח ירושלים ולהפסיק את הבנייה בהתנחלויות.

דרישות המועצה נמסרו בהודעת הסיכום שנשא סלים א-זענון בתום ישיבה בת יומיים של המועצה ברמאללה. בנוסף, המועצה חידשה את קריאתה להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל ולהשתחרר מהתלות הכלכלית בישראל שעוגנה בפרוטוקול פריז.

"תקופת הביניים שהוגדרה בהסכמי אוסלו, קהיר ווושינגטון, לרבות המחויבויות שכללו, לא קיימת עוד", נמסר בהודעת הסיכום, שבה גם חודשה ההתנגדות להכרה בישראל מדינה יהודית.

ביום ראשון בערב תקף אבו מאזן בחריפות את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בעקבות הכרזתו להפסיק את הסיוע לפלסטינים, משום הם לא מוכנים למשא ומתן עם ישראל.

"ייחרב ביתך, ממתי אנחנו מסרבים למשא ומתן?", אמר אבו מאזן בכינוס המועצה המרכזית של אש"ף. לדבריו, הוא לא סירב להצעתו של אהוד אולמרט, משום שלא היה הסכם – כפי שכתב בעצמו בספרו ראש הממשלה לשעבר. הוא הוסיף כי "ישראל סיימה את אוסלו ולא נשאר אוסלו, ועל המועצה המרכזית של אש"ף לקבל החלטות בנושא".

אבו מאזן המשיך בקו התוקפני גם כלפי שגריר ארצות הברית בישראל. "(דיוויד) פרידמן אומר שאין כיבוש, ושיבקש ממשרד החוץ האמרקני לא להשתמש יותר במילה כיבוש. שאני איפגש איתו?! לא ניפגש איתו - לא בעמאן ולא בוושינגטון ולא בשום מקום", אמר.

עוד אמר יו"ר הרשות, כי "יש לבחון מחדש את ההסכמים עם ישראל, לאחר שזו הביאה אותם למבוי סתום. אנו דבקים בדרך המשא-ומתן והשלום, אך לא נקבל את התכתיבים שארצות הברית רוצה לכפות עלינו ולא נסכים לתיווכה בתהליך השלום לאחר הפשע שבצעה בירושלים".

אבו מאזן הוסיף ואמר כי "נפעל בדרך ההתנגדות העממית הלא אלימה כדי להשיג את מטרותינו וזכויות עמנו. איננו חפצים במלחמה ולא קוראים לעימות צבאי עם ישראל. נמשיך להיאבק בטרור באשר הוא, זו אחריותנו. דברי אבו מאזן בפתיחת כינוס המועצה הלאומית של אשפ הערב ברמאללה".

הפופולריים