4 ח"כים בקואליציה: למרות ההסכמות, נפעל לשנות את תקציב המדינה

4 ח"כים בקואליציה: נפעל לשנות את תקציב המדינה
על אף שראשי סיעות הקואליציה התחייבו שלא להציג עוד דרישות, חברי ועדת הכספים חזן, זוהר, סמוטריץ' ופורר מבהירים: "לא נהיה חותמת גומי של הממשלה והאוצר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זוהר, נתניהו ואדלשטיין בכנסת, ב-2016
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפחות ארבעה חברי כנסת מהקואליציה מבהירים כי יפעלו לשנות את תקציב המדינה ואת חוק ההסדרים לפי ראות עיניהם – זאת, על אף התחייבות של ראשי סיעות הקואליציה שהסיעות לא יבואו בדרישות נוספות לשינויים. הדברים פורסמו היום (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

ראשי סיעות הקואליציה חתמו אחרי אישור תקציב המדינה לשנת 2019 על מסמך שקובע שסיעות הקואליציה לא יבואו בדרישות או יבקשו שינויים בתקציב בדיונים הארוכים שעוד צפויים בכנסת. למרות זאת, חברי הכנסת מיקי זוהר ואורן חזן מהליכוד, בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ועודד פורר (ישראל ביתנו) - שחברים בוועדת הכספים - מבהירים שהם לא מתכוונים ליישר קו עם הדברים. "לא נהיה חותמת גומי של משרד האוצר ושל הממשלה", אמרו.

לדבריהם של הארבעה, יהיו שינויים בתקציב המדינה ובחוק ההסדרים כראות עיניהם, ולגופו של כל נושא. "התקציב שייכנס לוועדה הוא לא התקציב שייצא ממנה", הוסיפו. משמעות הדבר היא כי המסמך שעליו חתמו ראשי מפלגות הקואליציה אינו רלוונטי, וככל הנראה גם דרכו של תקציב המדינה לשנת 2019 בכנסת תהיה ארוכה.

הפופולריים