ארדן לכאן רשת ב': "הח"כים הערבים בוגדים, צריך להוציא אותם מהכנסת"

ארדן: "הח"כים הערבים בוגדים, שיצאו מהכנסת"

השר העריך כי הנתק עם הפלסטינים זמני: "ההנהגה והעם יבינו שהזמן פועל לרעתם". על סערת יהונתן גפן: "דבריו מגונים והזויים - אך לא נכון לפסול את השמעת שיריו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארדן, בשנה שעברה
צילום: צילום: פלאש 90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן תקף הערב (שלישי) בחריפות את חברי הכנסת מהרשימה המשותפת וכינה אותם "בוגדים". בראיון לרן בנימיני בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' אמר ארדן: "הם כל הזמן מזדהים עם אויבי ישראל ואני חושב שהם לא צריכים להיות בכנסת. הם בוגדים בטובתה של ישראל בכך שהם תומכים בחרמות ולא מגנים רציחות – לא משנה אם של חייל או אזרח".

בהתייחס להוצאת הח"כים הערבים ממליאת הכנסת אחרי שהניפו שלטים בזמן נאום סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, אמר ארדן: "היה נכון להגיב כך כי הח"כים הערבים רצו לבזות את סגן הנשיא. מקובל למחוא כפיים בזמן נאומי אורחים בכנסת, והעם מצפה שלא יבזו אותו בכנסת. יש מספיק מקומות למחות, הם יכולים להניף שלטים נגדו ברחובות. השאלות הקשות צריכות להיות מופנות כלפיהם".

באשר למקומה של ארצות הברית בתיווך בין ישראל לפלסטינים בתהליך השלום אמר ארדן: "אנחנו מאמינים שהאמריקנים הם המתווך היחיד שיכול לבוא בחשבון במזרח התיכון, הם הגורם המשפיע ביותר שלא יכול להיות לו תחליף ולכן נשמח שלא יהיה נתק בינם לפלסטינים" הוא הוסיף: "אני חושב שהנתק הזה זמני, והעם הפלסטיני רואה שגרירת הרגליים שלהם גם עובדת נגדם. אני מעריך שהעם או ההנהגה הפלסטינית החדשה שתקום שם תראה שהזמן פועל לרעתם – ההתיישבות ביהודה ושומרון משגשגת, ירושלים מוכרת כבירת ישראל כל עוד אבו מאזן בשלטון אנחנו נמשיך להתחזק והם ידשדשו".

בכיר בבית הלבן: אין קשר עם הפלסטינים מאז הכרזת טראמפ

השר דחה בראיון את האפשרות שתהליך הפיוס הפנים-פלסטיני יקדם את תהליך השלום. "כל עוד יש מדינת טרור בעזה". "תהליכי פיוס בין עמים הם לא תהליך של שנה-שנתיים וחתימה על איזה מסמך", אמר. "פתרון שתי המדינות לא רלוונטי בעת הזו ואני לא יודע אם יהיה בעתיד". עם זאת הוא ציין: "אנחנו מוכנים לפתוח במשא ומתן ללא תנאים מוקדמים, זו עמדת ראש הממשלה - אבל הבעיה אצל הפלסטינים".

בהתייחס לסערת יהונתן גפן אמר ארדן כי "השוואתו הזויה, מופרכת, שערורייתית ואני מגנה אותה בכל תוקף. (אך) לא הייתי רוצה שמחר יהיה שר ביטחון מהשמאל שיאסור השמעה של אריאל זילבר או עמיר בניון, אז אני לא חושב שזה נכון".

על הכוונה לגרש מבקשי מקלט למדינה אחרת, אמר השר לביטחון הפנים: "הנחיתי את שירות בתי הסוהר לקלוט כמה שיותר מסתננים, אני סומך עליהם שימצאו את הפתרון לכלוא את אלה שיסרבו לעבור למדינה אחרת". על הביקורת כלפיו אמר ארדן כי "זה שאדם ניצול שואה לא אומר שאינו יכול לטעות, אנחנו בסך הכל פועלים לטובתם ולטובת תושבי דרום תל אביב שאיבדו את חייהם. ארגוני שמאל אינטרסנטיים מנסים להוציא את דיבתה של ישראל בנושא".

הפופולריים