נתניהו ופוטין ייפגשו במוסקבה בשבוע הבא

נתניהו ופוטין ייפגשו במוסקבה בשבוע הבא
פגישתם של ראש הממשלה ונשיא רוסיה תתקיים על רקע סדרת פגישות שעורך נתניהו עם מנהיגים בנושא הסכם הגרעין האיראני. הערב ייפגש רה"מ עם טראמפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ופוטין בפגישתם בסוצ'י, בשנה שעברה
צילום: צילום: אי-פי

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש בשבוע הבא במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, כך הודיעו הבוקר (חמישי) לשכת נתניהו והקרמלין.

ביקורו הצפוי של נתניהו ברוסיה מתקיים על רקע סדרת פגישות שמקיים ראש הממשלה עם שורת מנהיגים בכינוס הפורום הכלכלי בדאבוס. היום ייפגש נתניהו עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ואתמול נועד עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא שווייץ אלן ברסט, ראש ממשלת בלגיה שארל מישל, ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו ונשיא רואנדה פול קגאמה.

בהודעת לשכת נתניהו נמסר כי "ראש הממשלה שוחח עם המנהיגים על הסכם הגרעין עם איראן וקרא לנצל את ההזדמנות שנוצרה בעקבות הכרזת הנשיא טראמפ. ראש הממשלה ציין כי הוא לא יאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה ושישראל פועלת למנוע זאת".

בפגישה עם הנשיא האמריקני צפוי נתניהו לומר לטראמפ כי אין די בתיקון קל בהסכם הגרעין עם איראן, וכי ישראל דורשת שינויים משמעותיים. טראמפ אמנם אישרר את הסכם הגרעין החודש, אך הבהיר כי לא יעשה זאת שוב אם ההסכם לא יתוקן, והוסיף כי אם לא יושג הסכם המשך עד למועד החידוש הבא בעוד שלושה חודשים, תחדש ארצות הברית את העיצומים על איראן ובכך תפרוש מהסכם הגרעין. בנוסף, נתניהו צפוי לדון עם טראמפ בהתבססות איראן בסוריה, ועל יוזמת השלום של האחרון.

בחודש הבא נתניהו אמור להגיע גם לכנס הביטחון במינכן, ומוקדם יותר החודש ביקר בהודו כשבוע.

 

הפופולריים