נתניהו לראשי הקואליציה: "להגן על חוק המסתננים בתקשורת"

נתניהו לראשי הקואליציה: להגן על חוק המסתננים

ראש הממשלה אמר בישיבת ראשי הקואליציה כי ישנו "קמפיין מתוכנן של השמאל הקיצוני" לבלימת החוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו בישיבת ממשלה
צילום: צילום: אלכס קולומוייסקי, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דרש אתמול מראשי הקואליציה להגן על כוונת הממשלה להוציא את המסתננים הלא חוקיים מישראל נגד מה שהוא הגדיר כ"קמפיין מתוכנן של השמאל הקיצוני". כך נחשף הבוקר (שני) לראשונה בכאן רשת ב'. בישיבה נדון גם מועד התחלת הוצאת המסתננים מישראל, שצפוי להיות בעוד כחודשיים לערך.

נתניהו פנה אתמול בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה לראשי המפלגות והאיץ בהם להגן בתקשורת ולסייע להסביר את מהלך הוצאת המסתננים מישראל וביקש מהם. לדברי נתניהו, הקמפיין נגד הוצאת המסתננים הוא מעשה ידיו של השמאל הקיצוני.

"יש פה קמפיין גדול נגד הדבר הזה, זה קמפיין מתוכנן של השמאל הקיצוני", אמר נתניהו לראשי מפלגות הקואליציה. "אסור לנו לשתוק אל מול הקמפיין הזה. מדובר בקמפיין שיקרי". ראש הממשלה פנה לשרים וביקש שייצאו, יתראיינו ויגנו על מהלך הוצאת המסתננים. "הגיע הזמן להציג את האמת", אמר.

בשלב זה פנה שר החינוך, נפתלי בנט, לראשי המפלגות ואמר: "עליתי לתקשורת להגן על זה, אבל אתם חייבים לספק לנו נתוני אמת מדויקים. אנחנו חייבים את התשובות. למשל, לא סיפרתם לנו שישראל הוציאה גם 4000 אוקראיינים ב-2017. למה אתם לא מספרים את זה? זה הרי נתון חשוב כדי להוכיח שאין פה גזענות".

נתון נוסף שהוזכר בישיבה על ידי שר הפנים, אריה דרעי, הוא כי 500 בקשות פליטות כן אושרו. לקראת סוף הישיבה פנה בנט לדרעי ושאל, "מתי תכלס זה מתחיל, כל תהליך הוצאת המסתננים?". דרעי השיב: "בערך תוך 60 יום".

הפופולריים