ח"כיות בירן ושפיר הורחקו לשבוע מהכנסת; מסתמן - חזן יושעה לכמה חודשים

ח"כיות הושעו לשבוע; מסתמן שחזן יורחק חודשים

בירן כינתה את ח"כ חזן "סרסור" ושפיר צעקה לח"כ זוהר "מושחת". מסתמן: ועדת האתיקה תרחיק את חזן לכמה חודשים מהמליאה בעקבות שורת תלונות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורן חזן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת האתיקה של הכנסת הרחיקה היום (שלישי) את חברות הכנסת מיכל בירן וסתיו שפיר (המחנה הציוני) לשבוע מדיוני מליאת הכנסת ומדיוני ועדות הכנסת. זאת, בעקבות קריאותיהן נגד הח"כים אורן חזן ומיקי זוהר (הליכוד) בדיוני הכנסת. ח"כ חזן עצמו צפוי להיות מורחק למשך כמה חודשים בעקבות שורות תלונות נגדו. ההרחקה מהדיונים אינה חלה על ההצבעות עצמן, שבהן יוכלו להשתתף.

ח"כ בירן כינתה את ח"כ חזן "סרסור" במהלך דיון סוער שהתקיים בוועדת הכספים של הכנסת במהלך חודש נובמבר, לאחר עימות קולני שפרץ בין השניים. ח"כ שפיר הורחקה לאחר שצעקה לעבר ח"כ מיקי זוהר "מושחת, מושחת", במהלך דיון אחר בוועדת כספים בחודש שעבר. לפי החלטת ועדת האתיקה, חלק מהחומרה שבענישת השתיים נובע מכך שסירבו להתנצל.

מחר תדון ועדת האתיקה לגבי ח"כ חזן עצמו, שנגדו הוגשו עתירות רבות בטענה להתנהגות לא ראויה במגוון רחב של מקרים. גורמים המעורים בעבודתה של הוועדה מסרו לכאן חדשות כי ״יש הצטברות של הרבה תלונות והרבה מקרים קשים נגד חזן. חזן גם הוזהר בפעמים קודמות שעליו להפסיק התנהלות זו, לכן יקבל את העונש המקסימלי בנסיבות אלו".

העונש המקסימלי האפשרי הוא הרחקה לחצי שנה, ואם יוטל חזן יוכל לחזור לדיוני הכנסת רק בפתיחת מושב החורף הבא, באוקטובר. ההערכות הן כי העונש יעמוד על לפחות כמה חודשים של הרחקה מהדיונים, מה שאומר שאת מושב החורף הנוכחי חזן כבר לא יראה ויוכל לחזור רק במהלך מושב הקיץ.

ח"כ שפיר מסרה בתגובה: "ועדת האתיקה מעולם לא עשתה דבר כדי לעצור את האיומים שהגיעו מחברי הקואליציה נגדי, או על מנת להגן עלי מפני אמירות סקסיסטיות, קללות והכפשות שכל ייעודן היה להרחיק אותי מוועדת הכספים ולאפשר לפוליטיקאים להמשיך לסחור בכספי ציבור. חבורת הפחדנים המושחתת בממשלה חושבת שהיא תוכל להכניע אותנו, אבל הם טועים. אני אמשיך להילחם למען הציבור הישראלי ולהגיד את האמת - ושום דבר לא יעצור אותי".

ח"כ בירן מסרה בתגובה: "אני מקבלת את החלטת ועדת האתיקה. התבקשתי להתנצל ולא יכולתי לעשות שקר בנפשי. חלק מתפקידי כנבחרת ציבור הוא להשמיע את קולן של נשים מנוצלות. מנשוי טרי ואב לילדה הייתי מצפה לחשוב בכובד ראש כיצד הוא מתנהג בעולם כדי להפסיק לבייש את אשתו וילדתו. יש לנו עוד כמה שנים עד שבתו הקטנה תתחיל להתבייש באבא שלה. אני מציעה לו להתאפס על עצמו כבר עכשיו".

הפופולריים