פרסום ראשון: הקבינט ידון בהקמת מפעלי הטילים המדויקים בלבנון

הקבינט ידון בהקמת מפעלי טילים של איראן בלבנון

השרים יתכנסו ביום שלישי הקרוב, כדי לדון באיום האיראני בצפון. שר בקבינט לכאן חדשות: "עושים מה שאפשר כדי לבלום את הפעילות האיראנית - כרגע באמצעים רכים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיל איראני מוצג במצעד צבאי באיראן
צילום: צילום: אי-פי

הקבינט המדיני-ביטחוני יקיים ביום שלישי הקרוב דיון מיוחד בסוגיית האיום האיראני בצפון - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. במוקד הדיון ידונו חברי הקבינט בהקמת מפעלי הטילים המדויקים בלבנון, כשברקע המתיחות בצפון והאיומים האחרונים מצד גורמים רשמיים בישראל נגד חיזבאללה וביירות.

שר בקבינט אמר לכאן חדשות כי "ישראל עושה מה שאפשר כדי לבלום את הפעילות האיראנית, כרגע באמצעים רכים. מניסיוננו - זה עובד". במקביל, ביום ראשון צפוי הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, להגיע אל ישיבת הממשלה ולסקור בפני השרים את הערכת המצב הצבאית ואת ההתפתחויות האחרונות באזור.

הערב התייחס שר התחבורה והמודיעין וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני ישראל כץ, בכאן רשת ב', למתיחות בגבול הצפון. "לבנון זה חיזבאללה, וחיזבאללה זה איראן", הבהיר כץ. "במידה שיהיה עימות עם חיזבאללה לא נימנע מלפגוע באופן קשה בתשתיות בלבנון. אם העורף הישראלי ייפגע, נחזיר את לבנון מאה שנה אחורה".

השר כץ אמר עוד כי "ישראל הציבה קו אדום נגד התבססות צבאית של איראן בסוריה, ואנו מתנגדים להברחת נשק מסוריה לחיזבאללה בלבנון. ישראל לא תאפשר להפוך את לבנון למוצב איראני קדמי ולמפעל לייצור נשק".

אתמול אמר שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט כי "במערכה הבאה לא נגביל את עצמנו לפגיעה בחיזבאללה בלבד". בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, אמר השר בנט כי הירי הבא מלבנון יוביל לתגובה קשה.

"אם אכן ישוגרו אלינו מאות ואלפי רקטות מלבנון, הרי שנראה בכך הכרזת מלחמה של מדינת לבנון הריבונית, ונפעל נגדה ונגד מוסדותיה", אמר שר החינוך. "בתים המאחסנים משגרי רקטות מהווים מטרה צבאית לגיטימית ויושמדו. ניתן לעשות זאת כאשר יש קשר עמוק בין האוכלוסייה המארחת לבין השליח. ואכן, הקשר בין אוכלוסיית לבנון לחיזבאללה הוא עמוק ביותר".

הפופולריים