ח"כ יעקב פרי התפטר מהכנסת: "מנסים לקעקע את אמינותי"

ח"כ יעקב פרי מיש עתיד התפטר מהכנסת

חבר הכנסת מיש עתיד הודיע כי החליט לקחת פסק זמן, ברקע תחקיר "עובדה" שחשף כי נכשל בבדיקת פוליגרף סביב הדלפת מידע לאריה דרעי בשנות ה-90. "הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי", הסביר. פנינה תמנו שטה תחליפו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ יעקב פרי
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ יעקב פרי מיש עתיד הגיש היום (רביעי) את התפטרותו מהכנסת, ברקע תחקיר התוכנית "עובדה" שפורסם לאחרונה על כך שנכשל בבדיקת פוליגרף כשנשאל על הדלפת מידע לאריה דרעי בשנות ה-90. לדבריו, גורמים שונים מנסים לפגוע באמינותו. את מקומו של פרי תתפוס חברת הכנסת לשעבר, פנינה תמנו שטה.

"בחודשים האחרונים מנסים גורמים שונים לקעקע את אמינותי ופועלי רב השנים למען מדינת ישראל", מסר פרי. "לאור העובדה כי הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי, וכמו כן על הערכים שאותם מייצגת מפלגת יש עתיד, החלטתי לקחת פסק זמן מפעילותי הציבורית ולהגיש את התפטרותי מהכנסת".

האזינו: ח"כ פרי מגיב לתחקיר עליו בכאן רשת ב'

במפלגתו של פרי הגיבו על התפטרותו של הח"כ ומסרו: "אנו מכבדים את החלטתו של פרי להתפטר מהכנסת. פרי שירת יותר מ-30 שנה בשב"כ, במהלכן אף נפצע קשה וחזר לשירות. תרומתו של פרי למאבק בטרור ולביצור ביטחונה של מדינת ישראל עוד יעמדו לזכותו שנים רבות".

היו"ר יאיר לפיד הוסיף כי "תרומתו של חבר הכנסת פרי למען ביטחונה ישראל היא מהחשובות שידעה מדינת ישראל.  אני מעריך את החלטתו של יעקב פרי המשקפת את ערכי יש עתיד והנורמות הציבוריות שחרטה על דגלה". לאחר הודעת ההתפטרות, פורסם בחשבון הטוויטר של התוכנית עובדה כי "יעקב פרי הקדים התפטרות לתחקיר חדש".

יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח אמר: "מעטים בישראל יכולים לומר שתרמו לביטחונה כמו יעקב פרי. כל מי שעבד מולו בכנסת למד להעריך את תרומתו לכל גוף שבו נמצא. הוא קיבל היום החלטה קשה, מתוך רגש אישי עמוק ואחריות עמוקה לתנועה שהוא חבר בה. אני מכבד את ההחלטה ואת המחליט". 

מהתחקיר של העיתונאי עמרי אסנהיים עלה כי פרי, לשעבר ראש השב"כ, כשל בבדיקת פוליגרף כשנשאל אם העביר לשר הפנים אריה דרעי מידע על האזנות סתר שבוצעו נגדו בתחילת שנות ה-90. למרות הטענות, נגד פרי לא ננקט כל צעד. 

ח"כ פרי מגיש את התפטרותו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין

לאחר פרסומו, התראיין הח"כ הפורש בכאן רשת ב' ודחה את ממצאי התחקיר. "אין לי מה להסתיר, אני מוכן להיבדק שוב", טען אז. על השאלה אם שקל להתפטר, השיב ראש השב"כ לשעבר בשלילה והוסיף: "על מה אני צריך להתפטר? על מה הצעקה והרעש?".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התראיין אף הוא בכאן רשת ב' לאחר פרסום התחקיר על הח"כ ממפלגתו, ואמר אז בתוכנית קלמן-ליברמן: "ידענו שברגע שנתחזק יחפשו אותנו. בגלל הסטנדרטים שלנו, אנחנו המפלגה הכי נקייה בפוליטיקה הישראלית".

לפיד הוסיף כי "ברגע שאתה מתחזק מישהו מוכר סיפורים. הם לא נופלים מהשמים אחרי 23 שנה. אני מעריך את העיתונות הישראלית, ומגן עליה בתקופה שלא פשוט להגן עליה, לא בגלל שהיא מוטה, אלא בגלל שהיא לפעמים מתגלגלת למחוזות קצת פחות מקצועיים ממה שהם היו כשאני הייתי עיתונאי".

הפופולריים