נתניהו: "לא תקפתי אישית את המפכ"ל, דורש לחקור את טענותיו"

נתניהו: "לא תקפתי את המפכ"ל, לחקור את הטענות"

ראש הממשלה הבהיר כי הדבר שעומד בראש מעיניו הוא "טוהר החקירה". הוא הוסיף כי הדרך היחידה לברר את האמת, היא "על ידי חקירה אובייקטיבית, בלתי תלויה ומהירה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר היום (חמישי) כי בפוסט בפייסבוק שכתב הלילה, לא תקף את מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, באופן אישי. בפוסט נוסף כתב נתניהו כי יש לפתוח בחקירה נגד טענותיו על הפעלת חוקרים פרטיים נגד חוקרי המשטרה שעוסקים בתיקיו.

"דמיינו איך הייתם מרגישים אם חוקרי המשטרה שמנהלים חקירה נגדכם, היו טוענים שהפעלתם חוקרים פרטיים נגדם ונגד משפחותיהם", כתב ראש הממשלה. "האם חוקרים שחושבים שהנחקר עוקב אחריהם, או שולח מתלוננת על הטרדה מינית כנגד ראש היחידה שלהם, יכולים לעשות את מלאכתם באופן אובייקטיבי? ומה זה אומר על ההמלצות שלהם?", שאל.

נתניהו המשיך וכתב כי "אין כאן שום התקפה אישית, לא על המפכ״ל ולא על אף אחד אחר. השאלה האמיתית היא טוהר החקירה. והדרך היחידה לברר אותה היא על ידי חקירה אובייקטיבית, בלתי תלויה ומהירה". לדבריו, "לא אנו הזמנו את הראיון ב'עובדה', לא אנו שמנו מילים בפיו של איש, ולא אנו קבענו את עיתוי הראיון בסמוך לפרסום ההמלצות".

ראש הממשלה הוסיף כי "הטענות שהושמעו הן חמורות והן צריכות להדיר שינה מעיני כל אדם הגון. צריך לחקור את האמת ומייד. גילוי האמת וההקפדה על טוהר החקירה לא יחלישו את משטרת ישראל. להפך, הם רק יחזקו אותה ואת שלטון החוק".

הלילה תקף נתניהו את אלשיך, לאחר שזה העניק ראיון לתכנית "עובדה" ובו אמר בין השאר כי הופעלו לחצים מטעם "גורמים רבי כוח" על שוטרים המעורבים בחקירות נתניהו. זאת, שברקע המלצות המשטרה אמורות להתפרסם בקרוב. המפכ"ל אמר כי "יש אנשים שמסתובבים סביב החוקרים, אנשים שמרחרחים. אנחנו יודעים לומר שאלה גורמים שזה המקצוע שלהם".

ראש הממשלה הגיב בדף הפייסבוק שלו וכתב כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו". הוא הוסיף כי "מזעזע לגלות שהמפכ"ל גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?".

לדברי נתניהו, "צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו. הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שראש הממשלה שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

הבוקר התראיינה אילנה דיין בכאן רשת ב' והדגישה כי המפכ"ל התעקש בפניה כי הטענות שהשמיע בראיון "הן עובדות". לדבריה, אלשיך אמר לה: "אני לא יודע מי הפעיל, אני יודע שהדבר נעשה נגד חוקרים".

הפופולריים