בנט על איראן: "במקום לריב עם הזרועות - ללכת על הראש"

בנט: "במקום זרועות התמנון - ללכת על הראש"

שר החינוך וחבר הקבינט אמר לכאן רשת ב' כי ישראל לא מחכה, אלא מונעת התבססות איראנית בסוריה מלכתחילה. הוא הצהיר כי יש להילחם באיראן ישירות: "לא יכול להיות שהם ישבו בשקט בגבולותיהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך, נפתלי בנט
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (ראשון) להסלמה בצפון ולאירוע חדירת המל"ט האיראני לשטח מדינת ישראל, ואמר כי ישראל מונעת מלכתחילה התבססות איראנית בסוריה. בראיון לכאן רשת ב' הסביר בנט כי ישראל לא מחכה שאויביה יגיעו אליה כדי לפעול.

"לא נבליג על הפרת הריבונות שלנו", אמר שר החינוך. "אנחנו עומדים על זכותנו לפעול היכן שאנחנו צריכים בשביל להגן על עצמנו. אנחנו לא נמתין שהאויב שלנו יגיע לגדר ורק אז נהדוף אותו, אנחנו מונעים התבססות של איראן מלכתחילה", הוסיף.

בנט אמר עוד כי "מטרת ישיבת הקבינט היום היא בניית תפיסה. ראש התמנון הוא איראן, כל עוד נקיז דמנו על הזרועות, אנחנו נהיה במצב א-סימטרי, כי המערכה בשטחנו ולא אצלם". יו"ר הבית היהודי טען כי יש להילחם באופן ישיר יותר עם טהראן: "לא יכול להיות מצב לאורך זמן שבו הם ישבו בשקט בגבולותיהם. חמינאי שמח להילחם בישראל על חשבון הלבנונים והעזתים. אך כשיש ארונות מתים באיראן, הוא נלחץ. במקום לריב עם זרועות התמנון, צריך ללכת על הראש".

בנט אמר התייחס גם לתגובות ולמעורבות הרוסית והאמריקנית: "לא הייתי שוגה וחושב שרוסיה הם החברים הקרובים ביותר לנו. גם אף פעם לא ציפינו שארצות הברית תעשה עבורנו את העבודה או תגן עלינו". לדבריו, "הפעולה של טייסי חיל האוויר אתמול היא דוגמית קטנה למה שאנחנו יודעים לעשות".

הפופולריים