משרד החוץ לוחץ על הכנסת לבטל ביקור של משלחת מפולין

משרד החוץ לכנסת: בטלו ביקור של משלחת מפולין

מנכ"לית הפרלמנט הפולני כבר הודיעה על השתתפותה בכינוס בינלאומי שייערך בישראל, אך במשרד החוץ דורשים לבטל את הביקור על רקע "חוק השואה". בכנסת מסרבים: "ההזמנה נשארת בעינה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפרלמנט הפולני
צילום: צילום: אי-פי

גורמים במשרד החוץ מפעילים לחץ על גורמים בכנסת לבטל את השתתפותה של מנכ"לית הפרלמנט הפולני באירוע שיתקיים במשכן, כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. האירוע צפוי להתקיים בשבוע הבא בהשתתפות 30 מנכ"לים של פרלמנטים מרחבי העולם. מנכ"לית הפרלמנט הפולני הוזמנה לאירוע, וגם כבר  אישרה הגעה ומתכוונת להשתתף בכינוס.


הלחץ מצד גורמים במשרד החוץ לבטל את הביקור נועד לכך שבכנסת יישרו קו עם מדיניות משרד החוץ, שביטל לפני שבועיים את הגעת ראש המל"ל הפולני. זאת על רקע החוק הפולני החדש שאוסר לייחס לפולין את פשעי השואה.

בכנסת, נכון לעכשיו, דוחים את הלחצים של משרד החוץ ומסרבים לבטל את ההזמנה. "הכנסת היא גוף אוטונומי ועצמאי ורק היא מחליטה ביחס לאירועים שמתקיימים במסגרתה", הבהירו גורמים במשכן והוסיפו שההזמנה לאורחת מפולין נשארת בעינה.

בשבוע שעבר נשיא פולין, אנג'ה דודה, הודיע כי הוא מאשר את "חוק השואה", האוסר שימוש במדינה במונח "מחנות השמדה פולניים". עם זאת, דודה הודיע כי יעביר את החוק לבית המשפט החוקתי כדי לוודא כי הוא אינו פוגע בחופש הביטוי וחופש המחקר.

הפופולריים