פרשת בזק: דוברו של נתניהו שב לעבודה אחרי שמסר עדות

לאחר עדותו: דוברו הפוליטי של רה"מ שב לעבודה
שי חייק, שהעיד במשך 12 שעות במסגרת הפרשה ויצא לחופשה, שב לעבודתו בתיאום עם מנכ"ל הליכוד. גורמי חקירה: עדותו לא הביאה לפריצת דרך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שי חייק
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי שמסר עדות בתיק בזק ומיד אחר כך יצא לחופשה; שי חייק, דוברו הפוליטי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו; יחזור היום (רביעי) לעבודתו - כך פורסם הבוקר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. חזרתו של חייק לעבודה נעשתה בתיאום עם מנכ"ל הליכוד.

יציאתו של הדובר לחופשה גררה גל של שמועות, פרסומים ופרשנויות על כך שהוא סיים את דרכו בליכוד בעקבות עדותו. אולם, מסתבר שהסיבה לחופשה היא, ככל הנראה, רצון להפוגה של כמה ימים לאחר העדות הארוכה, שנמשכה כ-12 שעות.

העדות עצמה, לפי גורמים בחקירה, לא הובילה לפריצת דרך. היא נגעה בהיבטים טכניים של עבודת הליכוד מול אתר "וואלה! חדשות", ואינה משמעותית באופן חריג לחקירה.

עורכי הדין אלעד שאול ואלעד רן מסרו: "שי חייק מסר עדות בלבד בתיק 4000, ולא יוחסו לו חשדות כלשהם. שיי חייק שב לעבודה לאחר חופשה שגרתית וימשיך לשרת נאמנה את סיעת הליכוד ואת ראש הממשלה".

אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 עדויות חדשות בפרשה, המעלות את החשד כי נתניהו הורה להיטיב עם החברה גם לאחר שנאלץ לעזוב את משרד התקשורת.העדויות מצביעות גם על כך שראש הממשלה לא דיווח אמת ליועץ המשפטי לשעבר יהודה וינשטיין וליועץ הנוכחי, אביחי מנדלבליט, בנוגע לקשריו עם בעל השליטה בחברת "בזק" לשעבר, שאול אלוביץ', ומבססות את החשד לעבירה של הפרת אמונים.

במוקד החקירה עומדים תצהירים של נתניהו לווינשטיין ולמנדלבליט, ולפיהם לא היו לו קשרים עם אלוביץ' ואין מניעה שיעסוק בענייניו. למרות זאת, ביוני 2016 נתניהו נענה לדרישה הקוראת לו להפסיק לעסוק בענייני בזק, ודיווח למנדלבליט שיעשה זאת מטעמי נראות ולא כי יש לו קשר לאלוביץ'. אלא שהעדויות חדשות סותרות את התצהירים הללו ומראות כי ראש הממשלה המשיך לעסוק בבזק גם לאחר מכן. על כך גם צפוי נתניהו להישאל בחקירתו.

הפופולריים