"אייר אינדיה": קיבלנו אישור לטוס בקו ניו דלהי-ת"א מעל שטח סעודיה

אייר אינדיה: יש הסכם - נטוס להודו מעל סעודיה

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות: גורמים בחברת התעופה ההודית אומרים כי קיבלו כבר אישור לטיסה. גם ראש הממשלה מאשר: נחתם ההסכם. משך הטיסה - חמש שעות וחצי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס של חברת "אייר אינדיה"
צילום: צילום: אי-פי

גורמים בחברת "אייר אינדיה" אמרו היום (שלישי) כי חברת התעופה ההודית קיבלה כבר אישור לטוס מישראל להודו מעל המרחב האווירי של סעודיה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר הלילה גם הוא את דבר ההסכם. בתדרוך לעיתונאים במהלך ביקורו בארצות הברית לנושא, אמר נתניהו כי נחתם הסכם שיאפשר את טיסות חברת "אייר אידניה" מהודו לישראל, שיעברו מעל סעודיה.

החברה התעתדה להתחיל את טיסותיה בעוד כשבועיים, אך יתכן שהמועד יהיה מאוחר יותר עקב העיכובים של השבועות האחרונים. על פי התכנית של החברה, "אייר אינדיה" תטוס לתל אביב מניו דלהי שלוש פעמים בשבוע, בנתיב מהיר מעל ערב הסעודית. הנתיב החדש יקצר משמעותית את משך הטיסה, לחמש שעות וחצי, במקום שמונה שעות וחצי כיום.

בשבוע שעבר הגישה חברת אל על בקשה רשמית לטוס מעל סעודיה. הבקשה הוגשה הן לרשות התעופה האזרחית ולשירותי הביטחון, והן לארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA). זאת, בטענה שמדובר באפליית החברה הישראלית באופן בוטה. לכאן חדשות נודע כי באל על פנו גם לראש הממשלה על מנת שיתערב בנושא.

לפני כחודש פורסם לראשונה בכאן חדשות כי החברה ההודית מתכננת לטוס לתל אביב בנתיב מעל ערב הסעודית, שלמעשה אושר. על פי ההסדר החדש, זמן הטיסה מישראל להודו מעל ערב הסעודית צפוי לעמוד על כחמש וחצי שעות טיסה בלבד.

כמה שעות לאחר הפרסום על נתיב הטיסה החדש והתקדימי, בסעודיה הכחישו את הדברים. הרשות הסעודית לתעופה אזרחית מסרה כי לא ניתן אישור ל"אייר אינדיה" לחלוף מעל שטח הממלכה. עם זאת, מקורות בחברה ההודית התעקשו כי האישור אכן ניתן.

הפופולריים